Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye dokunulmazlık yanıtı: Kaldırmazsanız namertsiniz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Lideri Bahçeli'nin dokunulmazlık çağrısına "Kaldırmazsanız namertsiniz" şeklinde yanıt verdi. Salondaki partililer ayakta alkışladı.
Kılıçdaroğlu'ndan Bahçeli'ye dokunulmazlık yanıtı: Kaldırmazsanız namertsiniz | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.10.2019 12:53:00 - Güncellenme Tarihi: 22.07.2020 12:46:56

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bolu Abant'ta düzenlenen CHP 27. Dönem 2. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda partililere bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin dün yazılı olarak yaptığı açıklamada geçen "Kılıçdaroğlu'nun dokunulmazlığı kaldırılsın" çağrısına yanıt veren CHP Lideri, "Kaldırmazsanız namertsiniz" şeklinde yanıt verdi, salondakiler ayakta alkışladı.

Partililere hitap eden CHP Lideri, Tank-Palet fabrikasının satıldığını söyleyerek, "Düşünün, TSK kendi malı olan Tank-Palet fabrikasının müşterisi oluyor. Ya akıl var mantık var. Mal bana ait. Fabrika da bana ait. Çalışan işçilerin de masrafını ben ödüyorum. Subaylar da bana ait. Üretilen mal da bana ait. Diyor ki 'Sen üret, bana sat'. Ne için? Hangi akıl, hangi mantık bunu öngörüyor? Ben bunu anlamış değilim. Anlayan birisi varsa çıksın anlatsın. Bunun adı vatana ihanettir. Destekleyenler için de vatana ihanettir. Hala bunu görüp ses çıkarmıyorsanız o da vatana ihanete ortak olmak demektir" şeklinde konuştu.


kaynak: son dakika

https://www.enpolitik.com/haber/316583/kilicdaroglundan-bahceliye-dokunulmazlik-yaniti-kaldirmazsaniz-namertsiniz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*