Tartışılan IMF görüşmesi... 'Kimse gizli görüşmesin, IMF defteri kapandı'

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP ile IMF arasındaki görüşmeye ilişkin, "Türkiye IMF programlarına muhtaç kalmayacaktır. Kimse IMF ile gizli görüşmeler yapılmasın. IMF defteri kapandı" dedi.
Tartışılan IMF görüşmesi... 'Kimse gizli görüşmesin, IMF defteri kapandı' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 25.09.2019 11:57:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 15:15:00

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, CHP ile IMF arasındaki görüşmeyle ilgili açıklama yaptı. 

İşte Kurtulmuş'un sözlerinden öne çıkanlar:

IMF sadece ekonomik konularda tavsiyelerde bulunan bir kuruluş değildir. küresel finans kapitalizminin önemli siyasal kurumlardan birisidir. son söyleyeceğimi en başta söyleyeceğim.Birileri istese de istemese de Türkiye IMF'ye muhtaç kalmayacaktır. Türkiye IMF defterini kapatmıştır.

"KİMSE IMF İLE GİZLİ GÖRÜŞMELER YAPMASIN"

Türkiye'deki bazı sıra dışı muhalif hareketlere de bu rahatsızlıktan dolayı destek verildiğini hep beraber izliyoruz. Türkiye IMF programlarına muhtaç kalmayacaktır. Kimse IMF ile gizli görüşmeler yapılmasın.

"GÖRÜŞTÜK DEMELERİ ÇOK MU ZORDU"

Burada hükümetin gösterdiği istikamette, hükümet kuruluşlarıyla müzakere edebilir. Buradaki sorun şu. Bu görüşmenin gizli kapaklı yapılıyormuş gibi... Yani çok mu zordu görüşme yapılmadan önce biz şu şu konuları görüştük demeleri çok mu zordu? Bazıları Aralık ayında demiş ki hükümeti kast ederek 'Bunlar IMF ile görüşüyor' Şimdi kendileri görüşüyor. Muhalefetin ortaya çıktıktan sonra ne konuşulduğunu örmeye çalışması en hafif tabiriyle söyleyeyim; şık olmamıştır, doğru olmamıştır. IMF'cilerin, IMF severlerin heveslerini artırmıştır.kaynak: hürriyet
https://www.enpolitik.com/haber/316332/tartisilan-imf-gorusmesi-kimse-gizli-gorusmesin-imf-defteri-kapandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*