Ak Parti Ümraniye eski ilçe başkanı: 'İlkelerinden uzaklaşan Ak Partiden istifa ediyorum'

AK Pati Ümraniye İlçe Başkanı olarak görev yaparken 2017 yılında Istanbul il başkanlığının talimatıyla görevden alınan avukat Enver Sedat Çakıroğlu da AK Parti?den istifasını açıkladı.
Ak Parti Ümraniye eski ilçe başkanı: 'İlkelerinden uzaklaşan Ak Partiden istifa ediyorum' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 13.09.2019 19:28:00 - Güncellenme Tarihi: 01.06.2020 13:57:55

Ahmet Davutoğlu ile başlayan Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı, Feramüz Üstün ile devam eden istifalar böylece ilçeler düzeyine de yayılmış oldu.

Bilindiği gibi AK Parti, yayınladığı manifestoyla birlikte partinin kurumsal işleyişine bir dizi eleştiri getiren Davutoğlu ve beraberindeki 3 ismi ihraç kararı almıştı.

Bugün Ahmet Davutoğlu düzenlediği basın toplantısında AK Parti?den istifa ettiği açıkladı. Onun ardından Selçuk Özdağ, Ayhan Sefer Üstün, Abdullah Başcı, Feramüz Üstün de peş peşe istifa etti.

AK Parti?de ilçeler düzeyinde de istifalar, eski Ümraniye İlçe Başkanı Enver Sedat Çakıroğlu ile başlamış oldu.

Çakıroğlu Twitter?dan paylaştığı istifa mesajında şu ifadeleri kullandı:

Ülkeme hizmet yolunda hesap yapmadan mücadele ettiğimiz fakat son yıllarda geri dönülmez bir şekilde kuruluş felsefesi ve ilkelerinden uzaklaşan Ak Partiden bu gün itibarıyla istifa ettim.

https://www.enpolitik.com/haber/316070/ak-parti-umraniye-eski-ilce-baskani-ilkelerinden-uzaklasan-ak-partiden-istifa-ediyorum.html

Sizin Yorumunuz:

*
*