Özdağ ve Üstün'ün ihraç belgeleri ulaştı! İşte Özdağ'ın ihracına sebep gösterilen o maddeler!

AK Parti?nin 5 maddelik ihraç metni Ak parti eski milletvekili ve eski Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'ın eline ulaştı.
Özdağ ve Üstün'ün ihraç belgeleri ulaştı! İşte Özdağ'ın ihracına sebep gösterilen o maddeler! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 10.09.2019 14:09:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 18:13:13

 Özdağ'a iletilen ihraç metninde, sosyal medya paylaşımları, Cumhurbaşkanlığı sistemi eleştirisi, ekonominin gidişatına yönelik yorumları ve Ahmet Davutoğlu hakkındaki demeçleri ihraca sebep maddeler arasında yer aldı.

 23 Haziran 'da devlet televizyonunda canlı yayına çıkan PKK terör örgütü elebaşı Osman Öcalan ile diğer elebaş Abdullah Öcalan'ın 'seçim malzemesi' yapılması sözlerinin de ihraç metninde yer aldığı görüldü. 


İşte, Ak Parti Merkez Yürütme Kurulu'nca alınan kararın gerekçeleri şöyle sıralandı:

Basın yayın araçtan ile sosyal medya paylaşımlarında yaptığınız açıklamalar ve 
sergilediğiniz davranışların somut olgular ve tespitler neticesinde; Partimiz ilkeleriyle bağdaşmadığı ve disiplin suçu oluşturduğu, karar altına alınarak, ekleri ne birlikte Başkanlığımıza tebliğ edilmiştir.

Şöyle ki:  07.09.2019 Medyascopetv'de yapılan açıklamalarınız;

-"Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistem'nin bir yıl geçmeden Türkiye'nin demokrasi kültürüne uygun olmadığı da anlaşılmıştır.", 

*"Bugün Türkiye'de karizmatik lider dönemi bitmiştir. Artık aklı ön plana çıkaran, bilgili, ahlaklı, tecrübeli, satmayan ve satın almayan öncüler ve  sözcülere ihtiyaç duyulmaktadır Türkiye?de."

"Hukukun ve ahlakın siyasetten uzaklaştırıldığı bu dönemi yaşıyoruz.?, 'Cumhurbaşkanının miting meydanlarındaki konuşmaları yargıya müdahaledir.? şeklindeki benzer ifadeleriniz. 


-Cumhuriyet internet Haber; 

- "AK Parti zamanla kendini devletle  özdeşleştirerek özgürlükçü demokrat yanım kaybetti. Ekonomik sıkıntılar baş gösterince de bütün gücünü iktidarı kaybetmemek üzerine bina etti. Bu süreçte ortak akıldan uzaklaşılarak tek kişinin her şey, herkesin hiçbir şey olduğu bir düzene geçildi.?,

-"Neyi vaat ettiysek tam tersi oldu. Meclis, bakanlıklar sembolik hale geldi. Kurumların içi boşaltıldı, yargı siyasallaştı, devletin birliğini, milletin bütünlüğünü temsil eden Cumhurbaşkanlığı makamı sadece AK Partilileri temsil eder hale geldi.? vb. demeçleriniz.

25.08.2019 Odatv;  

-"Davutoğlu?na parti içi darbe yapılmıştır.", "Sayın Erdoğan ve arkadaşları yaptılar. Sayın Erdoğan hem parti elimde olsun istiyordu hem de Cumhurbaşkanlığı elimde olsun istiyordu." vs. sözleriniz. 

Resmi Twitter hesabındaki paylaşımlarınız; 

-"23 Haziran ?İstanbul Seçimi, İstanbul'a ve Türkiye?ye hayırlı olsun. Demokrasi kazandı, hukuk kınandı. Türk insanı baskıcı, otokrat yönetim tarz ve söylemlerine razı olmayacağını gösterdi.", 'Herkes siyasetini bu yeni eğilime göre belirlemek durumundadır. Türkiye, büyük bir çoğunlukla kamplaştıran, kutuplaştıran, ayrıştıran siyaset biçimini reddetmiştir."

-"Bu seçimin sonuçları İstanbul ile sınırlı kalmayacaktır. Başka siyasi yansımaları da olacaktır", "Bu seçimde terör örgütü şeflerinin iç siyaseti malzeme edilmesinin yanlışlığı ve sonuçları da ortaya çıkmıştır"

4 Ağustos medyanotu; 'Erdoğan'ın Pelikancılarla fotoğrafına Selçuk Özdağ'ın flaş yorumu;

"Kimse ahlak dışı işlerle siyaset yapmasın" vb. paylaşımlarınız.


haber: enpolitik


https://www.enpolitik.com/haber/315986/ozdag-ve-ustunun-ihrac-belgeleri-ulasti-iste-ozdagin-ihracina-sebep-gosterilen-o-maddeler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*