Sosyal medya Ahmet Davutoğlu'nun bu videosunu konuşuyor! 'Adaleti tekrar keşfedeceğiz...'

Eski Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun sosyal medyada dolaşıma sokulan videosu kısa sürede on binler tarafından izlenerek paylaşıldı.
Sosyal medya Ahmet Davutoğlu'nun bu videosunu konuşuyor! 'Adaleti tekrar keşfedeceğiz...' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 09.09.2019 19:39:00 - Güncellenme Tarihi: 03.05.2020 01:21:37

Ahmet Davutoğlu'nun sosyal medyada dolaşıma giren 'Adalet' temalı videosu izleyenlerden tam not alırken, verdiği mesajlar dikkat çekti. 

Videoda Davutoğlu, "Gayrimeşru yönetim kurmak isteyenler ve zalim yönetimlerini sürdürmek isteyenlerin araçsallaştırdığı en önemli unsur adalettir. Araç haline getirdiler adaleti. Arkadaşlar! Adalet araçsallaştı mı bir toplumda huzur olmaz, adalet bizatihi amaçtır. Şimdi bizim adalete olan güvenimizi tesis etmemiz lazım. Son dönemde bizim önümüze de çok sayıda anketler geliyor. Beni ürküten 2 tane anket hatırlıyorum. Eskiye göre karşılaştırıldığında, yargı mensupları, yargının ve din adamlarının güven unsurlarındaki düşüş hepimizi ürpertmeli, eğer adalet sisteminde bir sıkıntı varsa ne içeride düzen kalır ne dışarıda itibar kalır. 

Brunson davası dolayısı ile uluslararası düzeyde yaşadığımız adalet kaybı, itibar kaybı beni o kadar üzdü ki... Niye Brunson davası beni üzdü? Eğer ortada zikredildiği gibi büyük bir suç varsa ne olursa olsun bırakılmamalıydı, yok öyle bir suç yok idiyse kim olursa olsun tutuklanmamalıydı! Adalet kime ve neye göre değişen bir değer değildir. Adaleti yeniden keşfedeceğiz..." dedi. 

VİDEO İÇİN TIKLA

https://twitter.com/i/status/1...

https://www.enpolitik.com/haber/315972/sosyal-medya-ahmet-davutoglunun-bu-videosunu-konusuyor-adaleti-tekrar-kesfedecegiz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*