Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye güvenli bölge çıkışı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya'da katıldığı toplu açılış töreninde güvenli bölge ile ilgili konuşarak, "Müttefikimiz terör örgütü için güvenli bölge istiyor." ifadelerini kullandı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye güvenli bölge çıkışı! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 08.09.2019 15:19:00 - Güncellenme Tarihi: 16.07.2020 17:48:24

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Malatya'da toplu açılış törenine katıldı. Güvenli bölge ile ilgili açıklamalarda bulunarak, "Müttefikimiz terör örgütü için güvenli bölge istiyor." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:


"MÜLTECİLERİN ÖNÜNÜ ALAMAYIZ"


Suriye sınırını büyük ölçüde güven altına aldık. Anlaşılan o ki; müttefikimiz bizim için değil terör örgütü için güvenli bölge oluşturmanın peşinde. Böyle bir anlayışı reddediyoruz. Hiç kimse masum insanları terör örgütlerinin veya zalim rejim güçlerinin tehditleri altında yaşamaya mecbur bırakamaz. Ne Fırat'ın doğusunda ne de İdlib'de insanlık dışı böyle bir duruma müsaade etmeyeceğiz. Bize bu mücadelede gereken destek verilmezse, ülkemizdeki mültecilerin önünü alamayız.


"KENDİ YOLUMUZA GİTMEKTEN BAŞKA ÇAREMİZ KALMAYACAKTIR"


Eylül ayı bitmeden Fırat'ın doğusunda kendi askerlerimizle fiilen güvenli bölge oluşumunu başlatmamış olursak, artık kendi yolumuza gitmekten başka çaremiz kalmayacaktır. Bu iş öyle 3-5 helikopter uçuşuyla göstermelik birkaç yüz askerin bölgede bulunmasıyla olacak iş değildir. Orada bir milyon kişiyi iskan etmek için tüm bölgeyi fiilen güvenli hale getirmiş olmalıyız. Bunun için ne kadarlık bir güç gerekiyorsa o kadarını kullanmakta kararlıyız. Bölge halkı zaten bizim yanımızda olacaktır.


kaynak: son dakika

https://www.enpolitik.com/haber/315939/cumhurbaskani-erdogandan-abdye-guvenli-bolge-cikisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*