Ekrem İmamoğlu: Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması gaflet ve delalettir

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Diyarbakır ziyareti esnasında yaptığı konuşmada 3 HDP'li belediyeye kayyum atanmasıyla ilgili olarak, "Gaflet ve delalettir" yorumunda bulundu.
Ekrem İmamoğlu: Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması gaflet ve delalettir | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 31.08.2019 13:50:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 07:45:17

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, bir dizi görüşmelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gitti. Saat 11.30'da Diyarbakır Havaalanı'na giden İmamoğlu'nu karşılayanlar arasında Amedspor taraftarları da vardı.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu Diyarbakır'da partisinin il başkanlığında basın toplantısı gerçekleştirdi.


İMAMOĞLU'NDAN KAYYUM YORUMU


Diyarbakır İl Başkanlığı'na konuşan İmamoğlu, burada İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan belediye başkanlarına ilişkin açıklama yaptı. İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde:

  • Seçilmiş belediye başkanlarının yerine kayyum atanması ne yazık ki gaflet ve delalettir. Farklı kurallar uygulamaya kalkmak kabul edilemez.
  • Ne yazık ki Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarına ve seçmenlerine yönelik ayrımcı tavır hepimizi üzmektedir.
  • 31 Mart'ta millet iradesine karşı söylenmiş yalanların sahibi utanç içindedir. Kendi iradesini milletin iradesinden üstün görme gafletine düşen, sonuçlarını sandıkta en ağır şekilde öder.
  • Kayyuma devretme uygulamalarının altında israf düzenini sürdürme niyetine dair emareler görülmektedir.
  • Kime yapılırsa yapılsın; haksızlığa, hukuksuzluğa, adaletsizliğe karşı açıkça ve hep birlikte "hayır" demek mecburiyetindeyiz. Aksi takdirde adil bir toplum oluşturamayız.
  • Ne yazık ki Diyarbakır, Mardin ve Van belediye başkanlarına ve seçmenlerine yönelik ayrımcı tavır hepimizi üzmektedir.

NE OLMUŞTU?


İçişleri Bakanlığı, Diyarbakır, Mardin ve Van'da olmak üzere 3 HDP'li büyükşehir belediye başkanını teröre yardım ve yataklık suçlamalarından görevden almış, yerlerine kayyum atamıştı.

https://www.enpolitik.com/haber/315696/ekrem-imamoglu-secilmis-belediye-baskanlarinin-yerine-kayyum-atanmasi-gaflet-ve-delalettir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*