Denizli'den yüreklere su serpen haber: Can kaybı yok

Denizli'de saat 14.19'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Vatandaşları sokağa döken deprem Aydın, Antalya, Muğla, Burdur, Uşak ve Isparta'da da oldukça kuvvetli bir şekilde hissedildi. AFAD depremin büyüklüğünü 6 olarak açıkladı.
Denizli'den yüreklere su serpen haber: Can kaybı yok | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 08.08.2019 14:35:00 - Güncellenme Tarihi: 12.08.2020 19:03:44

Türkiye üst üste gelen deprem haberleriyle sarsıldı. Öğlen saatlerinde Kuşadası'nda yaşanan depremi, 14.25'te Denizli Bozkurt merkezli sarsıntı takip etti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Denizli'nin Bozkurt ilçesinde saat 14.25'te 6 büyüklüğünde yer deprem kaydedildi.

Bozkurt Belediyesi Başkanı Birsen Çelik, Yeni Şafak'a yaptığı açıklamada Bozkurt'ta birkaç yapıda hasar meydana geldiğini anlattı.

İlçe merkezinde bir binanın çöktüğünü ancak vatandaşların kendi imkanlarıyla buradan çıktığını anlatan Çelik, "Can kaybı yok ufak yaralanmalar ve çöken evler var. Deprem bölgesindeyiz ve bunlara alışkınız. Deprem çok sarsıcı ve uzun süreli oldu. Makam odamın bir duvarı tamamen yıkıldı. Teyakkuz halindeyiz" ifadesini kullandı.

AFAD ve Jandarma ekipleri vatandaşları uyarıyor

AFAD ve Jandarma ekiplerinin sokakları gezdiğine dikkati çeken Çelik, "Vatandaşların evlerinden uzaklaşması için çağrılar yapıyoruz. Tüm muhtarları aradık ve irtibat halindeyiz" şeklinde konuştu.


kaynak: yenişafak

https://www.enpolitik.com/haber/315023/denizliden-yureklere-su-serpen-haber-can-kaybi-yok.html

Sizin Yorumunuz:

*
*