7 yaşındaki Derya için hayaldi, Selçuk Özdağ gerçeğe çevirdi

Engelli dostu olarak, partili partisiz her kesimden takdir toplayan 24.25.26. dönem Manisa Milletvekili, Akademisyen ve Siyasetçi Prof. Dr. Selçuk Özdağ bedensel engelli 7 yaşındaki Derya Karaca'nın en büyük hayallerinden biri olan akülü aracı temin ederek bir kez daha gönüllerde taht kurdu.
7 yaşındaki Derya için hayaldi, Selçuk Özdağ gerçeğe çevirdi | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 07.08.2019 17:02:00 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2020 10:23:12


Manisa'nın Gördes ilçesine bağlı Beğenler köyünde ailesiyle birlikte yaşayan bedensel engelli 7 yaşındaki Derya Karaca'nın akülü araç hayali 24. 25. 26. Dönem Manisa Milletvekili Prof. Dr. Selçuk Özdağ sayesinde gerçeğe dönüştü. Akülü aracına kavuşan küçük Derya ve ailesi Özdağ'a teşekkür ve şükranlarını iletirken şu ana kadar yaklaşık bin 700 civarında akülü araç, binlerce beyaz baston, tablet bilgisayarlar dağıtan Özdağ, ?Engelli vatandaşlarımızın her an ve daima yanlarındayım. Peki neden? Çünkü hep birlikte el ele gönül gönüle engelsiz bir dünya oluşturmamız gerekiyor? diye konuştu.

Dağıtılan akülü araçlar, tabletler, beyaz bastonlarla amaçlarının bir yandan engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırarak okumalarına, yeni bilgilerle, eğitimle donanmalarına aracılık, öncülük etmek, bir diğer yandan da almış oldukları eğitim, bilgi, birikim ve tecrübeyle üretken insan olmalarını sağlamak olduğunu kaydeden Özdağ, ?Okurlarsa, üretici insan olurlarsa aynı zamanda devlete, millete faydalı meslek sahibi olacak bu vatandaşlarımız? dedi.

Engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırma adına çalışmalarının devam edeceğini ifade eden Akademisyen ve Siyasetçi Prof. Dr. Selçuk Özdağ, son olarak dağıttıkları akülü araçların yurtdışında bulunan arkadaşlarının sponsorluğunda getirtildiğini kaydetti. 

https://www.enpolitik.com/haber/314993/7-yasindaki-derya-icin-hayaldi-selcuk-ozdag-gercege-cevirdi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*