AK Parti'de yönetim ve kabine değişikliği için geri sayımın başladı

31 Mart'tan sonra AK Parti'de başlayan tartışmalar kapsamında, en erken 2 hafta en geç 3 ay içerisinde hem kabine hem de MYK'da değişikliğe gidileceği iddia edildi.
AK Parti'de yönetim ve kabine değişikliği için geri sayımın başladı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 07.07.2019 06:40:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 09:49:51

31 Mart yerel seçimlerinden sonra başlayan "değişim" tartışmaları kapsamında, kulislerde en erken 2 hafta, en geç 3 ay içinde parti yönetiminde ve kabinede değişiklik yapılacağı konuşuluyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "MYK toplantısında da Erdoğan'ın "Önümüzdeki süreçte bazı tasarruflarımız olacak" dediği iddia edilmesi değişim izlenimini güçlendirdiği iddia edildi.

23 Haziran İstanbul büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerini CHP'nin kazanmasından sonra, AK Parti'de başlayan değerlendirme toplantılarında önümüzdeki süreçte, hem parti yönetiminde hem de kabinede bazı değişikliklerin yapılacağı izlenimi ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra parti içinde başlayan ancak 23 Haziran İstanbul seçimleri nedeniyle ertelenen "değişim" beklentisini karşılayacak bazı adımları kısa süre içinde atacağı belirtiliyor.


ERDOĞAN: BAZI TASARRUFLARIMIZ OLACAK


Seçimlerin ardından yapılan ilk MYK toplantısında da Erdoğan'ın "Önümüzdeki süreçte bazı tasarruflarımız olacak, alacağımız kararlara herkesin saygı duymasını bekliyorum" diyerek parti yönetiminde değişime gideceği mesajı verdiği öğrenildi.


MYK'DA BÜYÜK DEĞİŞİMLER OLACAK


Aynı toplantıda, bazı MYK üyelerinin gerekirse hemen istifa edeceklerini dile getirdiği de belirtilirken, parti kulislerinde Erdoğan'ın, olağanüstü kongreyi toplayarak MKYK'da da büyük değişiklikler yapabileceği konuşuluyor. Erdoğan'ın kurmayları ile yaptığı değerlendirme toplantılarında bazı parti yöneticilerinin olağanüstü kongrenin yapılması önerisini gündeme getirdiği, ancak henüz üzerinde bir tartışma yapılmadığı ifade edildi.


EN ERKEN 2 HAFTA, EN GEÇ 3 AY İÇİNDE DEĞİŞİM OLACAK


Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; Erdoğan'ın, milletvekilleri ile yaptığı istişare toplantılarının tamamlanmasının ardından değişim konusunda düğmeye basacağı belirtiliyor. AK Parti kaynakları, hem kabinede, hem AK Parti Meclis grup yönetiminde, hem de parti yönetiminde yapılacak değişikliklerin en erken iki hafta en geç 3 ay içinde ortaya çıkacağını dile getiriyor. Değişimin İstanbul il yönetimi ile başlayabileceği, parti yönetimi ile devam edeceği ve eş zamanlı olarak kabineye yönelik adımların atılması bekleniyor. Kabinedeki değişikliklerin, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine yönelik 'revizyon' çalışmasından sonraya kalabileceği de değerlendiriliyor.

https://www.enpolitik.com/haber/313075/ak-partide-yonetim-ve-kabine-degisikligi-icin-geri-sayimin-basladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*