Garry Rodrigues'in açıklanması bekleniyor

Fenerbahçe yönetimi, Galatasaray?ın devre arasında Suudi Arabistan ekibi Al İttihad?a sattığı Hollandalı oyuncu Garry Rodrigues'i 2 yıllığına kiraladı. Rodrigues?in bugün-yarın açıklanması bekleniyor.
Garry Rodrigues'in açıklanması bekleniyor | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 03.07.2019 09:25:00 - Güncellenme Tarihi: 21.06.2020 08:50:33

Fenerbahçe, Al İttihad forması giyenGalatasaray'ın eski yıldızı Garry Rodrigues transferinde mutlu sona ulaştı. Suudi Arabistanekibinin yüksek maaş ve FIFA ile olan sıkıntılar nedeniyle 28 yaşındaki sol kanat da dahil olmak üzere 5 futbolcuyla yollarını ayırma kararının ardından devreye giren sarılacivertliler istediğini aldı. AI İttihad'dan yılda 4.2 milyon Euro kazanan Hollandalı oyuncu, iki yıllığına kiralandı. Oyuncunun bugün ya da yarın İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Galatasaray, Rodrigues'in satışından 10 milyon 250 bin dolar bonservis kazanmıştı. Bu arada oyuncunun Fenerbahçe'de yılda 2 milyon Euro kazanacağı gelen bilgiler arasında.


İSTATİSTİKLERİYLE YANAL'I ETKİLEDİ


FENErBAHÇE, teknik direktörü Ersun Yanal'ın skor üretebilen kanat forvet anlayışına uyduğu için Garry Rodrigues transferinde ısrarcı oldu. G.Saray'daki ilk sezonunda sadece 1 gol ve 1 asist üretebilen Hollandalı oyuncu, ikinci sezonda ise 9 gol ve 10 asistle takıma katkı verdi. Geçen sezon devre arasında ayrılana kadar da 3 golle dikkat çekti. Rodrigues ayrıca ilk sezonunda 1.2 kilit pasta kalırken, ikinci sezonunda 2.2, bu sezon ise 1.8 kilit pasla oynadı.


kaynak: sabah

https://www.enpolitik.com/haber/312978/garry-rodriguesin-aciklanmasi-bekleniyor.html

Sizin Yorumunuz:

*
*