Arınç'tan Davutoğlu ve Babacan yorumu! 'Güçlü bir siyasi figür'

Ak Parti'de İstanbul seçimlerinin yankısı sürerken, parti içinde ve kamuoyunda yaşanan siyasi hareketlilik tansiyonu yükseltip, arayışları da hızlandırdı. Parti kurması yönünde haberlerin odağı olan Davutoğlu ve Babacan için ise Bülent Arınç'tan çarpıcı bir yorum geldi.
Arınç'tan Davutoğlu ve Babacan yorumu! 'Güçlü bir siyasi figür' | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.06.2019 15:06:00 - Güncellenme Tarihi: 31.07.2020 07:43:03

İstanbul seçimlerini ciddi bir oy farkı ile kaybeden AK Parti'de hareketli günler yaşanırken, kamuoyunda ise 'yeni parti' beklentileri gittikçe güçleniyor. 

Yeni parti kurması yönünde kamuoyunda konuşulan iki siyasi isim Prof. Dr. Davutoğlu ve Ali Babacan ile ilgili bir yorum da Bülent Arınç'tan geldi

TBMM eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi AK Parti'li Bülent Arınç'ın Ali Babacan için ?Çalışkan, dürüst, kamuoyunda da sevilen bir arkadaşımız. Ama lider değil. Bir partide ikinci, üçüncü görevi üstlenecek biri olabilir? dediği öğrenildi.

 Ahmet Davutoğlu konusunda ise ?'Davutoğlu 2003'ten itibaren Başdanışman, Dışişleri Bakanı, Genel Başkan ve Başbakanlık görevleri üstlendi. Kendini yetiştirmiş, donanımlı, çalışkan bir kişi. Girdiği seçimde de yüzde 49 oy aldı. Tecrübesi daha fazla, güçlü bir siyasi figür? yorumunu yaptı.


kaynak: sözcü

https://www.enpolitik.com/haber/312812/arinctan-davutoglu-ve-babacan-yorumu-guclu-bir-siyasi-figur.html

Sizin Yorumunuz:

*
*