Binali Yıldırım'dan İstanbullulara yeni vaatler

Cumhur İttifakı'nın İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, seçim vaatlerini duyurdu. Yıldırım'ın seçilmesi durumunda İstanbul'da doğal gaza indirim yapılacak ve açma-kapama ücreti kalkacak. İSPARK ilk 1 saat için ücretsiz olacak. Yeni evlenecek her çifte 8 bin lira destek verilecek, öğretmenlere toplu taşıma ücretsiz olacak.
Binali Yıldırım'dan İstanbullulara yeni vaatler | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 31.05.2019 13:27:00 - Güncellenme Tarihi: 29.06.2020 08:39:14

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, AK Parti il binasında televizyon ve gazete yöneticileriyle görüştü. ''Ne dediysek yaptık, yine biz yaparız'' diyen Yıldırım, İstanbul'la ilgili yeni projelerini açıkladı.

İstanbul için yeni projelerin ''Aileler için yapılacaklar'' bölümünde doğal gaz indirimi ve aile desteği var. Yıldırım'ın vaatleri arasında İGDAŞ, İSKİ ve İSPARK'la ilgili de yeni düzenlemeler yer alıyor, ev kadınları ve engelliler için de projeler düşünüldü. Projelerde öğretmenler de unutulmadı. Yıldırım'ın yeni projeleri arasında ''Gençlik Destek Paketi'' de var. ''İstanbul İstihdam Paketi''nde de genç ve işsizlere yeni destekler geliyor.

Yıldırım'ın vaatleri şöyle:

DOĞAL GAZA YÜZDE 10 İNDİRİM

"Su faturalarına yüzde 46 indirim yaptığımız gibi İstanbul'da doğal gaza yüzde 10 indirim yapacağız. Dar gelirliye elektrikte 80, doğal gazda 50 lira destek vereceğiz. Su ve doğal gaz abonelerinin daha önce ödediği 'açma-kapama' ücreti kaldırılacak. İGDAŞ ve İSKİ'ye olan borçlardan gecikme zammı ve cezası alınmayacak. İSPARK ilk 1 saat için ücretsiz olacak.

YENİ EVLENENLERE DESTEK VERİLECEK

Her yıl 25 bin engelli aileye belediye kamplarında 1 hafta tatil imkanı verilecek. Ev kadınlarının yaptığı el işlerine 1000 liraya kadar destek verilecek. Yeni evlenen çiftlere de destek verilecek. Her çifte 8 bin lira düğün yardımı yapılacak, düğünler için belediye sosyal tesisleri kullanılacak.

ÖĞRETMENLERE TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ OLACAK

Toplu taşıma öğretmenlere ücretsiz olacak. Üniversite öğrencilerine 10 GB internet desteği sağlanacak.

ÖĞRENCİLERE MÜZE VE TİYATROLAR ÜCRETSİZ OLACAK

Tüm öğrencilere müze ve şehir tiyatroları ücretsiz olacak. Üniversiteye hazırlanan gençlere de aylık ulaşım 40 lira olacak. Amatör spor kulüplerine 100 biner lira destek verilecek. Her yıl 100 bin İstanbulluya iş bulacağız.

GENÇLERE 100 BİN LİRAYA KADAR SERMAYE VERİLECEK

Bilişim, yazılım, yapay zeka gibi konularda projeleri olan gençlere 100 bin liraya kadar bilişim sermayesi verilecek. 50 bin gence yarı zamanlı çalışma imkanı tanınacak, bütçeyi Aile ve Çalışma Bakanlığı karşılayacak. Üniversite öğrencilerine iş öncesi staj imkanları sağlanacak. Ayrıca İstanbul ulaşımı için akıllı kavşaklar, tüneller, yapılacak. Evlerin çatılarından güneş enerjisi projesi hayata geçirilecek."kaynak: son dakika
https://www.enpolitik.com/haber/312122/binali-yildirimdan-istanbullulara-yeni-vaatler.html

Sizin Yorumunuz:

*
*