Havalimanında darp UBER'cileri sokağa döktü

İstanbul Havalimanı'nda bir UBER sürücüsü darp edildi. Sürücü, hakarete maruz kalıp, darp edildiği o anları cep telefonuna kaydetti. Olayın ardından darp raporu alan ve üç taksi şoföründen şikayetçi olan UBER sürücüsü Onur Yücel için Cendere Yolu'nda toplanan bir grup UBER sürücüsü eylem yaptı
Havalimanında darp UBER'cileri sokağa döktü | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 21.05.2019 11:12:00 - Güncellenme Tarihi: 01.05.2020 13:05:23

İstanbul Havalimanı'nda taksiciler tarafından bir UBER sürücüsünün darp edildiği anlar sürücünün cep telefonu kamerasına yansıdı. Görüntülerde, UBER sürücüsü Onur Yücel'in hakaretlere maruz kalıp darp edildiği görülüyor.İstanbul Havalimanı'nda dün akşam saatlerinde 3 taksi sürücüsü tarafından ağır hakaretlere maruz kaldığını ve darp edildiğini öne sürerek darp raporu alan, ardından da söz konusu taksicilerden şikayetçi olan Onur Yücel isimli UBER sürücüsünün yaşadığı olay birçok UBER sürücüsünün tepkisine yol açtı.

Meslektaşlarına yönelik saldırıya tepki olarak, Hasdal'da araçlarıyla birlikte toplanıp konvoy halinde İstanbul Havalimanı'na gitmeyi planlayan bir grup UBER sürücüsü güvenlik güçlerinin tedbir ve denetimleri nedeniyle Hasdal yerine Cendere Yolu'nda toplandı. Grup, burada açıklamalarda da bulundu.

Meslektaşlarına yönelik saldırıları kınayan UBER'ciler, yetkililerden UBER'in faaliyet durumuyla ilgili de çözüm istedi. İstanbul Havalimanı'na konvoy halinde gitme düşüncesinden de vazgeçen UBER'ciler, eylemlerini oluşturdukları konvoyla şehir için kısa bir tur atarak tamamladılar.


kaynak:Habertürk 

https://www.enpolitik.com/haber/311776/havalimaninda-darp-ubercileri-sokaga-doktu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*