AK Parti seçimin iptali için YSK'da

Seçim sonuçlarına olağanüstü itiraz.. AK Partili Yavuz, itiraz dilekçesini vermek üzere YSK'ya geldi. Yavuz, belge dolu 3 bavulla binaya giriş yaptı. AK Parti, bu belgelerle İstanbul'da seçimin iptalini ve yenilenmesini isteyecek.
AK Parti seçimin iptali için YSK'da | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 16.04.2019 17:08:00 - Güncellenme Tarihi: 23.06.2020 12:16:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un İstanbul için olağanüstü itiraz dilekçesini sunmak üzere YSK binasına giriş yaptı.

Yavuz ve beraberindekilerin yanındaki 3 bavul dolusu belge dikkat çekti. AK Parti'nin bu belgeleri ve olağanüstü itiraz dilekçesini YSK'ya sunması bekleniyor. O valizlerde İstanbul'da tespit ettikleri usulsüzlüklere dair bilgiler yer alıyor. 

AK Parti'den yapılan açıklamada, partinin seçim işlerinden sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un İstanbul'daki seçim sonuçlarına olağanüstü itirazda bulunmak üzere hazırladıkları dilekçeyi saat 15.30'da Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) teslim edeceği açıklanmıştı.

Yavuz, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda da "Birazdan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi talepli olağanüstü itirazımızı Yüksek Seçim Kuruluna sunmuş olacağız inşallah" ifadelerini kullandı.


kaynak: haberturk

https://www.enpolitik.com/haber/310716/ak-parti-secimin-iptali-icin-yskda.html

Sizin Yorumunuz:

*
*