Demirtaş Türkiye'yi yine şikayet etti!

Avrupa Parlamentosu yetkilileri ile görüşmek için Brüksel'e giden Selahattin Demirtaş Türkiye'yi, Avrupa'ya şikayet etti. PYD'nin Cenevre'ye katılmasını savunan Demirtaş, terör operasyonları için ise Türkiye'yi suçladı.
Demirtaş Türkiye'yi yine şikayet etti!  | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.01.2016 17:29:26 - Güncellenme Tarihi: 21.05.2020 06:17:33

PYD'nin Cenevre'ye davet edilmemesinin ardından HDP büyük rahatsızlık duymaya başladı. Bugün Avrupa Parlamentosu yetkilileri ile görüşen Selahattin Demirtaş Türkiye'yi, Avrupa'ya şikayet etti. 

PKK'NIN UZANTISINI ÖVE ÖVE BİTİREMEDİ

 Brüksel'de bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Avrupa Parlamentosu (AP) yetkilileri ile görüşme sonrası açıklamalarda bulundu. Demirtaş, "Ak parti hükümetinin PYD'ye karşı göstermiş olduğu tutum kabul edilebilir değil, çok yanlış bir tutum." ifadelerini kullandı.

BRÜKSEL'E AK PARTİYİ ŞİKAYET ETTİ

Türkiye'nin PYD'nin Cenevre görüşmelerine katılmasını istememesini eleştirdi. ABD ve Rusya ile birlikte PYD Cenevre'de olmalı dedi: Suriye'de en etkili yerel gücü dışlayarak Suriye'de Barış aranır mı. Dolayısıyla 'PYD masada olmasın' diyenler, Suriye'de barış istemeyenler, çözüm istemeyenlerdir, kesin net olarak böyledir. Suriye halkını temsil eden, PYD ve diğer güçler de masada olursa oradan bir sonuç çıkabilir. Aksi halde tıpkı Cenevre bir, Cenevre iki gibi sonuçsuz boş anlamsız bir konferans olur. Bu konuda Ak parti hükümetinin de artık bu anlamsız tavrından vazgeçmesi gerekir. Davutoğlu bunu yaparak Suriye'de çözüm değil sorun yaratan ülke olduklarını, sorunun tarafı olduklarını ortaya koyuyor. Davutoğlu'nun politikaları Suriye çözümünü zorlaştırıyor, imkansız hale getiriyor. Biz bu konuda kesinlikle Ak parti ile aynı şeyi düşünmüyoruz, düşünmek zorunda da değiliz. 

PKK'DAN BAHSETMEDİ HÜKÜMETİ HEDEF GÖSTERDİ

Hükümet bunu yaparak aslında iç barışı da giderek tehlikeye atıyor, çatışmayı derinleştiren bir politika izlemiş oluyor, Suriye'deki barış görüşmelerini ve barış ihtimalini de engellemiş oluyor ve Suriye'de dökülen her damla kandan Ak parti de daha fazla sorumlu hale geliyor.

AVRUPA'DA TÜRKİYE'Yİ IŞİD İLE BAĞLANTILI GÖSTERMEYE ÇALIŞTI

Birileri IŞID'i Cenevre'ye davet etmiş olsaydı Davutoğlu bu kadar bağırıp çağırmayacaktı. IŞİD halifesi Bağdadi gelip Cenevre'de sandalyeye oturmuş olsaydı Davutoğlu herhalde Bu burada oturamaz terörist örgüttür demezdi. Eminim ki Onlar da öfkeli çocuklardır, bu masada olsunlar derdi. 

https://www.enpolitik.com/haber/306/demirtas-turkiyeyi-yine-sikayet-etti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*