Teröristler için meclis kürsüsünde ağladı

Bugün Meclis'te konuşma yapan Osman Baydemir operasyonlarda öldürülen PKK'lıların isimlerini okudu. HDP'li vekil Osman Baydemir, Meclis'te yaptığı konuşmada öldürülen teröristlerin isimlerini saydıktan sonra ağlamaklı oldu.
Teröristler için meclis kürsüsünde ağladı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.01.2016 17:10:11 - Güncellenme Tarihi: 11.05.2020 20:35:47

Mecliste konuşma yapan HDP milletvekili Osman Baydemir yapılan operasyonlarda öldürülen PKK'lıların isimlerini saydı ve ağlamaklı oldu. 

HDP Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir, Meclis kürsüsünde yaptığı konuşmada Cizre'de yaşananları gündeme getirdi. Cizre'de bir binada sıkışan yaralı teröristleri 'sivil Kürt vatandaşlar' gibi aktaran Baydemir, çatışma nedeniyle bölgeye yardım ulaştırılamadığını söyledi.

NEREDEYSE AĞLAYACAKTI

Baydemir öldürülen teröristlerin isimlerini sayarken adeta ağlamamak için kendini zor tuttu. "O binada ölenler sizsiniz" diyen Baydemir, konuşması sırasında ağlamamak için dudaklarını sıktı...
"O bina ateş altında ve binanın çökme riski var. Allah aşkına, Muhammed aşkına, her neye inanıyorsanız onun aşkına o binada ölenler sizsiniz siz.. O binada ölenler MHP sırasıdır, HDP sırasıdır, CHP sırasıdır Allah'tan korkmuyor musunuz? Edi bese, edi bese..(yeter artık) Şiddet çözüm değil, silah çözüm değil, ölmek, öldürmek çözüm değil. Gelin insan hakları evrensel beyannamesinin tüm maddeleri şuan ihlal ediliyor."

https://www.enpolitik.com/haber/305/teroristler-icin-meclis-kursusunde-agladi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*