MHP'den olağanüstü kongre hareketliliği

MHP'de muhalif kanat yeter imzayı topladı ve olağanüstü kongre çağrısında bulundu. Muhaliflerin olağanüstü kongre için imza topladıkları MHP'de, Genel Merkez incelemelerini tamamladı. MHP Genel Merkezi imzaları teslim eden muhaliflere yazılı cevap verecek.
MHP'den olağanüstü kongre hareketliliği | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.01.2016 16:10:47 - Güncellenme Tarihi: 29.05.2020 14:26:11

1 Kasım seçiminde büyük bir oy kaybı yaşayan MHP'de sular bir an olsun durulmuyor. Seçimin ardından muhalifler harekete geçerek olağanüstü kongre için imza toplamaya başlamışlardı. Yeter sayıda imza toplayan muhalifler imzaları MHP Genel Merkezine teslim ettiler. MHP'de olağanüstü kongre talebiyle imzaları teslim eden muhaliflere yazılı açıklamayla yanıt verilecek.

Meral Akşener, Koray Aydın ve Sinan Oğan, olağanüstü kongre için topladıkları 543 imzayı, avukatlar aracılığıyla genel merkez yazı işleri müdürlüğüne 15 Ocak'ta teslim etmiş, imzaları teslim almayacağı iddia edilen genel merkez, muhalif delegelerin isimlerini öğrenebilmek için imzaları kabul etmiş ve inceleme başlatmıştı.

MHP Genel Merkezi'nde, imza veren delegelerin isimleri ve imzaları üzerindeki inceleme tamamlandı. Bazı isimlerin parti üyesi olmadığı, dolasıyla imza veremeyeceği belirlendi ancak bu kişiler açıklanmadı. Muhaliflerin mahkemeye başvurması halinde söz konusu isimlerin mahkemeye sunulması kararlaştırıldı.

Kocaeli'de geçirdiği operasyonun ardından Ankara'ya dönen Genel Başkan Devlet Bahçeli, kurmayları ile bir araya geldi ve son durum hakkında brifing aldı. MHP üst yönetimi, muhaliflere yazılı bir yanıt vermeyi kararlaştırdı ancak yanıtın ne zaman verileceği açıklanmadı.

https://www.enpolitik.com/haber/301/mhpden-olaganustu-kongre-hareketliligi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*