Ak Parti'den Bayırbucak Türkmenlerine yardım

Ak Parti Bayır Bucak Türkmenleri'ne her fırsatta yardım göndermeye devam ediyor. AK Parti İl Başkanlığının Bayırbucak Türkmenleri için başlattığı kampanyada toplanan yardım malzemelerini taşıyan 8 tır, yola çıktı.
Ak Parti'den Bayırbucak Türkmenlerine yardım | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 26.01.2016 12:13:26 - Güncellenme Tarihi: 21.05.2020 15:49:28

AK Parti Tokat İl Başkanı Metin Polat, DSİ önünde düzenlenen törende, parti genel merkezlerinin Türkmenlere yardım kampanyası başlattığını hatırlattı.

RABBİM GÖZYAŞINI DİNDİRSİN

İl genelinde toplanan yardımların 8 tıra yüklendiğini belirten Polat, "Bütün teşkilatlarımızın emeği oldu. emeği geçen teşkilat mensuplarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Bu kampanyaya duyarlık gösteren saygıdeğer vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Rabbim inşallah orada yaşanan bu dramı da bir an önce bitirsin. Gözyaşını da dindirsin dire Rabbimizden niyaz ediyoruz" dedi.

BİZ O ECDADIN TORUNLARIYIZ

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu da "(Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir) diyen bir dinin mensubu olarak, nerede yardım eli uzatılması gereken varsa, asırlar boyu yardım elini uzatan bir ecdadın da torunlarıyız. Birkaç aydır Türkmen dağında Bayırbucak Türkmen kardeşlerimizin orada çektiği zulüm, verdikleri mücadele hepimizin gözlerini yaşartıyor" diye konuştu.
Yapılan duanın ardından içerisinde gıda ve giyim malzemelerinin bulunduğu 8 tır Suriye'ye uğurlandı.

https://www.enpolitik.com/haber/246/ak-partiden-bayirbucak-turkmenlerine-yardim.html

Sizin Yorumunuz:

*
*