Bunu da yaptılar! Lösemili çocukların kumbaralarını çaldılar

Bursa'da lösemili çocukların tedavilerinde kullanılacak bağışları toplamak üzere işyerlerine bırakılan kumbaralar bir hırsızlık çetesi tarafından tek tek çalındı.
Bunu da yaptılar! Lösemili çocukların kumbaralarını çaldılar | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 06.11.2018 08:15:00 - Güncellenme Tarihi: 26.06.2020 19:02:33

Bursa'da lösemili çocukların tedavilerinde kullanılacak bağışları toplamak üzere işyerlerine bırakılan kumbaralar bir hırsızlık çetesi tarafından tek tek çalındı. Hırsızlar güvenlik kameralarında görüntülenmelerine rağmen yakalanamadı. 

LÖSEV gönüllüleri ve kumbaralara ev sahipliği yapan dükkân sahipleri kumbaralar çalınmasın diye nöbete başladı.

Herhangi bir koruması bulunmayan kumbaralar belli aralıklarla vakıf çalışanları tarafından yenileriyle değiştiriliyordu. Kumbaralar zaman zaman kayboluyordu ancak Bursa?da bir çete kendine özellikle LÖSEV kumbaralarını hedef seçti. Nilüfer ilçesindeki 4 işyerinde bulunan kumbaralar bir çete tarafından tek tek çalındı. LÖSEV yetkilileri hırsızlardan şikâyetçi oldu ancak hırsızlar henüz yakalanmadı.

POLİS YAKALAMAYA ÇALIŞIYOR

Kamera kayıtlarına göre çete iki kişi olarak çalışıyor. Biri gözcülük yaparken, diğeri dükkânın içini kontrol ediyor ve kimsenin görmediğinden emin olunca kumbaraları ceketinin altına saklayarak götürüyor. Kamera kayıtlarında hırsızların yüzleri de açıkça görünüyor. Polis yetkilileri hırsızların yakalanması için çalışma yürütüyor.

LÖSEV gönüllüleri ve kumbaraların konulduğu dükkânların sahipleri de bağış kumbaralarını korumak için nöbete başladı. Gönüllüler sosyal medya hesaplarından kumbaraların korunması için çağrı yaptı.


kaynak: hurriyet

https://www.enpolitik.com/haber/211349/bunu-da-yaptilar-losemili-cocuklarin-kumbaralarini-caldilar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*