Cumhurbaşkanından Anıtkabir'de anlamlı mesaj: Türkiye'nin 95 yıllık gücünün sembolü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki devlet erkanıyla birlikte 29 EkimCumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.
Cumhurbaşkanından Anıtkabir'de anlamlı mesaj: Türkiye'nin 95 yıllık gücünün sembolü! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 29.10.2018 14:23:00 - Güncellenme Tarihi: 25.05.2020 06:22:51

Cumhurbaşkanı Erdoğan, beraberindeki devlet erkanıyla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Anıtkabir'i ziyaret etti.

Erdoğan, Anıtkabir Özel Defteri'ne, (stanbul'daki yeni havalimanını kastederek "Bu tarihi açılış, Türkiye'nin gücünün, kararlılığının, 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür" yazdı.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 95. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Anıtkabir?de tören düzenlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat  Oktay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli,  İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, yüksek  yargı temsilcileri, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, siyasi parti temsilcileri,  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları ile diğer devlet erkanı eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler Aslanlı Yol'dan geçerek,  Atatürk'ün mozolesine geldi. Erdoğan'ın, üzerinde ay yıldız bulunan çelengi  Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal  Marşı okundu.


Daha sonra Erdoğan ve beraberindekiler, Misak-ı Milli kulesine geçti.  Cumhurbaşkanı Erdoğan, buradaki Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:


"Aziz Atatürk; cumhuriyetimizin ilanının 95'inci yıl dönümünde Türk  milletini temsilen büyük bir gurur ve heyecanla manevi huzurundayız. Bu vesileyle  siz ve silah arkadaşlarınız başta olmak üzere, tüm gazilerimizi saygıyla yad  ediyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Bugün cumhuriyetimizin 95'inci  yıl dönümünü dünyanın en prestijli projelerinden olan İstanbul'daki yeni  havalimanımızın açılışını yaparak kutluyoruz. Ekonomimizi hedef alan saldırıların  yoğunlaştığı bir dönemde gerçekleştirdiğimiz bu tarihi açılış Türkiye'nin  gücünün, kararlılığının 95 yılda elde ettiği başarıların da bir sembolüdür.  Ruhunuz şad olsun."

Garnizonda görevli subay ve astsubayların yanı sıra öğrenciler de  törende yer aldı. Törenin bitiminde, Anıtkabir vatandaşların ziyaretine açıldı.


kaynak: milliyet

https://www.enpolitik.com/haber/205586/cumhurbaskanindan-anitkabirde-anlamli-mesaj-turkiyenin-95-yillik-gucunun-sembolu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*