Suudi gazeteci olayında korkunç detaylar

Suudi Arabistan Konsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolan Cemal Kaşıkçı soruşturmasında ortaya çıkanlar, her şeyin planlı olduğunu gösteriyor.
Suudi gazeteci olayında korkunç detaylar | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 10.10.2018 06:47:00 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2020 17:21:39

Suudi Arabistan Konsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolan Cemal Kaşıkçı soruşturmasında ortaya çıkanlar, her şeyin planlı olduğunu gösteriyor.

Washington Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı, İstanbul'daki Suudi Arabistan Konsolosluğuna girdikten sonra ortadan kayboldu.

Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında parçalanarak öldürüldüğü iddiası gündemde.Suudi yönetimi, Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluktan çıktığını iddia etse de ortada kamera görüntüsü yok.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yakından takip ettiği soruşturmada ilginç tesadüfler var.


KAMERA KAYITLARI YOK


Öyle ki; Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluğu girdiği gün binadaki güvenlik kameraları çalışmıyordu.


TÜRK ÇALIŞANLAR İZNE ÇIKARILDI


Aynı gün, konsoloslukta çalışan 28 Türk ise izne çıkarıldı.


TÜRKİYE'YE GELEN SUUDİ TİMİ


Ve ne tesadüftür ki, aynı gün Suudi Arabistan'dan 2 özel jetle 15 kişilik Suudi timi geliyor. Tüm bunlar, Cemal Kaşıkçı'nın bir cinayete kurban gittiği şüphelerini artırdı.


3 GÜN EVİNDEN ÇIKMADI


Öte yandan; Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosu, Kaşıkçı'nın ortadan kaybolduğu 2 Ekim tarihinden sonra tam 3 gün evinden hiç çıkmadı. Randevularını iptal eden Konsolos, şüphelerin artmasına neden oldu.

ELLERİNDE ÇANTAYLA GİRDİLER

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, evlilik işlemleri için gittiği ve bir daha çıkmadığı Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na dün akşam saatlerinde ise hareketli dakikalar yaşandı. Konsolosluğun arka kapısında konsolosluk görevlisinin kapıda karşıladığı 3 kişi yaklaşık 20 dakika burada kaldıktan sonra Konsolosluktan ayrıldı. 

Öte yandan gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul?daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kaybolduğu gün Türkiye?ye gelen iki uçağın kalkış öncesinde didik didik arandığı ortaya çıktı. 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda kaybolduğu gün, gazeteci Kaşıkçı?nın kaybolduğu iddiası üzerine polis ekipleri akşam saatlerinde Atatürk Havalimanı?ndan havalanan uçaklar için harekete geçti. Uçağın yolcuları terminal girişi binasının önünde araçtan inerek Genel Havacılık Terminal Binası'ndan alındı. Yolcuların üzeri tek tek aranırken, bagajlar da X-RAY cihazından geçirildikten sonra uçağa alındı. Bu sırada ekipler apronda bulunan ve kalkış için hazırlanan HZ-SK2 kuyruk tescilli uçağın kabin ve kargo bölümünde de arama yaptı.

 Aramalar sonucunda herhangi bir olumsuz durumla karşılaşılmaması üzerine uçağın kalkışına izin verildi. Polis ekipleri ayrıca tüm gün boyunca kamera kayıtlarını saniye saniye inceledi. 

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, 2 Ekim'de evlilik işlemleri için gittiği ve bir daha çıkmadı.

kaynak: ensonhaber/iha

haber: enpolitik

https://www.enpolitik.com/haber/199838/suudi-gazeteci-olayinda-korkunc-detaylar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*