Ay'da bir tur atıp gelecek

Girişimci Elon Musk'ın şirketi SpaceX, Ay'a göndereceği ilk turistin kimliğini açıkladı. Tarihi yolculuk için seçilen kişi 42 yaşındaki Japon girişimci Yusaku Maezawa oldu. 42 yaşındaki Japon girişimci, Spacex'in yeni uzay aracıyla Ay'ın etrafından bir hafta dolaşıp, dünyaya dönecek.
Ay'da bir tur atıp gelecek | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 18.09.2018 06:42:00 - Güncellenme Tarihi: 15.06.2020 15:42:07

ABD'li uzay aracı ve roket üreticisi SpaceX'in patronu Elon Musk'ın, Ay'a göndereceği turistin kimliği açıklandı. Tarihi yolculuk için seçilen kişi Japon girişimci Yusaku Maezawa oldu. 42 yaşındaki Maezawa, yanında 8 misafiri ile birlikte 2023 yılında  Spacex'in yeni uzay aracıyla Ay'ın etrafından dolaşacak.


BİR HAFTA SÜRECEK
2023 yılında gerçekleşmesi planlanan bir hafta sürecek yolculuğun ücreti açıklanmadı. Elon Musk ödemeyi peşin aldıklarını ve parayı BFR'nin geliştirmeye harcayacaklarını belirtti. BFR ile Ay'a gidecek ilk uzay turisti Yusaku Maezawa Japon giyim markası Zozotown'ın sahibi. Yapılacak uçuşun bütün koltuklarını satın aldığını duyuran girişimci çocukluğundan bu yana Ay'a gitme hayalleri kurduğunu ve 8 sanatçıyı da yanında götüreceğini kaydetti. Ancak isimler açıklanmadı. 

1972'deki Apollo görevinden bu yana hiçbir insan Ay'a ayak basmadı.
Kaynak: Habertürk

https://www.enpolitik.com/haber/199352/ayda-bir-tur-atip-gelecek.html

Sizin Yorumunuz:

*
*