KPSS ne zaman açıklanacak?

ÖSYM iş takvimine göre KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. KPSS sınav sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından belirlenen tarih?
KPSS ne zaman açıklanacak? | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 09.08.2018 20:06:00 - Güncellenme Tarihi: 22.05.2020 04:53:20

KPSS maratonun ardından sınav soru ve cevapları adayların erişimine sunuldu. KPSS lisans sınav sonuçlarının 31 Ağustos tarihinde ÖSYM?nin resmi sitesi üzerinden adayların erişimine sunulması bekleniyor.

Lisans mezunlarına yönelik yapılacak olan KPSS sınavına ait başvuruların tamamlanmasının ardından gözler, orta öğretim yani lise mezunu vatandaşların ter dökeceği 2018 KPSS Orta öğretim sınavına çevrildi.
ÖSYM?nin yayınladığı sınav takvimine göre; Orta öğretim KPSS sınavı, 7 Ekim 2018 tarihinde yapılacak. Bu sınav için adayların başvuruları 3 Temmuz ve 19 Temmuz 2018 tarihleri arasında ÖSYM?nin AİS sistemi üzerinden yapacak.

Öte yandan söz konusu 2018 KPSS Ortaöğretim sınavının sonuçları ise 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı zaman, adaylar sonuçlarını ÖSYM?nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecek. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecek.


Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) yıl sonunda, 9 Aralık Pazar günü uygulanacak. DHBT sınavında adaylara, İslam İnanç Esasları, İslam İbadet Esasları, Kur'an Bilgisi (Kur'an tarihi, tecvid, Kur'an'ı anlama ve meal bilgisi), Tefsir, Fıkıh gibi sorular yöneltilecek.

kaynak: sozcu.com

https://www.enpolitik.com/haber/198014/kpss-ne-zaman-aciklanacak.html

Sizin Yorumunuz:

*
*