Kritik görüşme sona erdi: Gündemde af mı var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. Görüşme 40 dakika sürdü.
Kritik görüşme sona erdi: Gündemde af mı var? | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 31.07.2018 14:27:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 22:05:14

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kabul etti. 

Saat 13.00'te başlayan görüşme, basına kapalı gerçekleştirildi. Görüşme 40 dakika sürdü.  Sürpriz görüşmenin ana gündeminin MHP Lideri'nin bir süredir gündemde tuttuğu af olacağı iddia edildi. Sürpriz görüşmeden sıcak fotoğraflar servis edildi.


Af konusu gündeme gelebilir

Sürpriz görüşmenin konusu kamuoyu tarafından merak edilirken MHP liderinin seçimden önce çıkmasını beklediği ancak AK Parti'nin sıcak bakmadığı af konusunu bugünkü görüşmede masaya getireceği konuşuluyor. Genel af konusunda Başkan Erdoğan'ın görüşü ise net.


Cumhurbaşkanının sıcak bakmadığı biliniyor

Erdoğan daha önce af konusuna sıcak bakmadığını açıklamıştı. Şimdi gözler bu kritik görüşme sonrasında yapılacak açıklamada olacak.

Seçim öncesi Başbakan'la görüşen Bahçeli şunları söylemişti: Af konusu sosyal ve toplumsal bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyaca bigâne kalmak makul ve mantıklı değildir. Bayram öncesi kader mahkumlarını ve ailelerini sevindirecek girişimlerde bulunmak toplumsal rahatlamayı temin edecek, huzur ve umudu canlandıracaktır. Hükümet, ?gündemimizde? yok diyor, affı gündeme almak zor değil, bunun için sadece müşfik ve şefkatli bir teşebbüs yetecektir. af çıkarılmalıdır, Türkiye önemli ve birikmiş bir sorununu bertaraf etmelidir.?

https://www.enpolitik.com/haber/197684/kritik-gorusme-sona-erdi-gundemde-af-mi-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*