TSK'nın insan gücü uzmanlığa dayanacak

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.
TSK'nın insan gücü uzmanlığa dayanacak | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 24.07.2018 13:48:00 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 04:38:18

Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan satır başlıkları şöyle oldu:

"Milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Batı ülkelerinde askerlik için personel bulunamadığı bir dönemde biz, yığılmaları önlemek için sürekli bedelli askerlik kanunu çıkartmak zorunda kalıyoruz." ifadelerini kullandı.

"Milletimizin askerlikle bağının tümden kopmasını da doğru bulmuyoruz." diyen Başkan Erdoğan, "Bu millet asker bir millettir ve onun ruhundaki o hassasiyeti, o inceliği de kaybetmek istemiyoruz. Hem tüm vatandaşlarımıza temel askerlik eğitimini nazari ve taktiki olarak verebileceğimiz hem de Türk Silahlı Kuvvetleri'nin insan gücünü uzmanlığa dayalı hale getireceğimiz bir sistem üzerinde çalışıyoruz." şeklinde konuştu. 

"Tüm devletleri İsrail'e karşı harekete geçmeye davet ediyorum"


Erdoğan, Yahudi Ulus Devlet Kanunu ile ilgili de "Bu düzenleme İsrail'in dünyadaki, en siyonist, en faşist, en ırkçı devlet olduğunun hiçbir şüpheye yer vermeyecek şekilde ispatıdır." diyerek, "İslam dünyasını, Hristiyan alemini, dünyadaki demokrat ve özgürlükçü tüm devletleri, kurumları, sivil toplum kuruluşlarını, medya mensuplarını İsrail'e karşı harekete geçmeye davet ediyorum." açıklamasında bulundu.

"Türkiye'ye bugün yatırım yapanlar, yarın en çok karlı çıkanlar olacak"


Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan uluslararası yatırımcıları, ülkemizdeki yatırımcıları, tüm finans çevrelerini Türkiye'nin geleceğine güvenmeye davet ediyorum. Türkiye'ye bugün yatırım yapanlar, yarın en çok karlı çıkanlar olacaktır. Büyük yatırımcıların muhatabı artık doğrudan Cumhurbaşkanlığı olacaktır."  ifadelerini kullandı.

https://www.enpolitik.com/haber/197438/tsknin-insan-gucu-uzmanliga-dayanacak.html

Sizin Yorumunuz:

*
*