Erdoğan'a seslendi: Kayyuma bile razıyız!

Türkiye 24 Haziran?da seçimini yaptı. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin 30,64 ile partisinin oy oranından 8 puan daha fazla alması parti içi tartışmaları başlattı.?
Erdoğan'a seslendi: Kayyuma bile razıyız! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.06.2018 09:24:00 - Güncellenme Tarihi: 26.04.2020 06:46:11

Türkiye 24 Haziran?da seçimini yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 52,59 alarak ilk turda ipi göğüsleyip yeni sistemin ilk Cumhurbaşkanı oldu. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce ise 30,64 aldı.

Muharrem İnce'nin partisinin oy oranından 8 puan daha fazla alması parti içi tartışmaları başlattı. Elazığ milletvekili Gürel Erol ve eski milletvekili Eren Erdem, Kılıçdaroğlu'nu istifaya davet etti. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dün yaptığı basın toplantısında ise  CHP'lilerden gelen istifa açıklamalarına, "CHP?nin bütün üyeleri, kendi aramızda oturur konuşuruz, tartışırız da" şeklinde cevap verdi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, bugünkü "Dokuz defa kaybettiği koltuğu bırakmıyor... "Koltuk sevdasına tutulanların bizim partide yeri yok diyor" başlıklı yazısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a seslendi. Özdil yazısının ilgili kısmında şu ifadelere yer verdi:

"Bunca senedir senden bir şey istemedim. İlk defa bir rica ediyorum. Tek adam seçildin, hazır OHAL'de kalkmamışken ilk icraat olarak gözünü seveyim şunu görevden alıver, kırma beni. Kayyuma bile razıyız gari!"


https://www.enpolitik.com/haber/196416/erdogana-seslendi-kayyuma-bile-raziyiz.html

Sizin Yorumunuz:

*
*