Meclis açılınca kanunlaşacak!

Sakarya Sapanca?da ormanlık alanda 4 ayağı kesilmiş halde bulunan ve kurtarılamayan köpekle ilgili tepkiler büyüyor. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili açıklama yaptı. ?
Meclis açılınca kanunlaşacak! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 16.06.2018 08:49:00 - Güncellenme Tarihi: 08.07.2020 08:47:56

Sakarya Sapanca?da ormanlık alanda 4 ayağı kesilmiş halde bulunan ve kurtarılamayan köpekle ilgili tepkiler büyüyor. Konuyla ilgili çalışma başlatıldı. AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın konuyla ilgili açıklama yaptı. 

Sakarya Sapanca?da ormanlık alanda 4 ayağı kesilmiş halde bulunan ve tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan yavru köpek hayvanlara uygulanan fiziksel şiddeti bir kez daha tartışma konusu yaptı. 

İstanbul'a getirilen fakat tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan yavru köpek sosyal medyada #HayvanaSiddetSuctur etiketi ile en çok konuşulanlar arasına girdi. Birçok hayvan sever olaya tepki gösterdi, sorumluların yakalanarak cezalarını çekmesini istedi. 

Konuyla ilgili, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam Twitter hesabından açıklama yaptı. Açıklamada katliamı gerçekleştiren canileri lanetlediğini söyleyen Çam, "Hayvan öldürene 10.5 yıla kadar, Hayvanları dövüştürenlere 2 aydan 2 yıla kadar hapis cezasının geleceği; sahipli sahipsiz ayrımının kalkacağı yeni yasa teklifi, meclis açılınca ilk iş kanunlaşacak." dedi. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ormanlık alanda 4 ayağı kesilmiş halde bulunup ameliyat edilen fakat kurtarılamayan köpek ile ilgili sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından, "Bayram günü yüreklerimizi burkan bu hadiseyi Sakarya valimiz İrfan Balkanlıoğlu ile görüştüm. Konu çok yönlü araştırılıyor. Kasıt ya da ihmal ne varsa ortaya çıkartılacak. İlgili yasa tasarısının Meclis'ten çıkması isabet olacaktır." ifadelerini kullandı.


Ne olmuştu?


Sapanca Yüzevler Mahallesi'nde dün ormanlık alandaki köpekleri beslemeye giden hayvanseverler, patileri ve kuyruğu kesilmiş yavru köpeğin yerde kıvrandığını görmüş, veterinere götürülen ağır yaralı köpek daha sonra tedavisi için İstanbul'da bulunan bir veteriner kliniğine gönderilmişti. İstanbul'da bugün ameliyat edilen yavru köpek tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı.Kaynak: TRT Haber

https://www.enpolitik.com/haber/196026/meclis-acilinca-kanunlasacak.html

Sizin Yorumunuz:

*
*