Ankara'da IŞİD operasyonu! 10 kişi gözaltında

Ankara'da bugün sabaha karşı IŞİD militanlarına yönelik operasyon düzenlendi. Düzenlenen operasyonda örgüte eleman kazandıran 10 IŞİD militanı gözaltına alındı. Arama yapılan evden çok sayıda silah ve örgütsel döküman ele geçirildiği açıklandı.
Ankara'da IŞİD operasyonu! 10 kişi gözaltında | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 25.01.2016 09:30:57 - Güncellenme Tarihi: 26.04.2020 06:44:32

Suriye üzerinden Türkiye'ye gelen IŞİD militanlarına yönelik şafak operasyonu düzenlendi. Ankara'nın Ulus semtinde yapılan operasyonda 10 IŞİD militanının gözaltına alındığı bildirildi. 

Terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonda örgüte elaman temin ettiği ve çatışma bölgeleriyle irtibatlı olduğu ihtimali üzerinde durulan 10 kişi gözaltına alındı.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri sabah erken saatlerde uzun süredir teknik ve fiziki takip yaptığı ve örgüt içerisinde "tatlıbal grubu" olarak bilinen kişilere yönelik operasyon düzenledi.

Ulus Uzunyol sokakta özel harekat ekiplerinin de desteğiyle gerçekleştirilen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Örgüte elaman temin eden ve çatışma bölgeleri ile irtibatlı olduğu ihtimali üzerinde durulan şüphelilerle birlikte ruhsatsız tüfek, silah ve örgütsel dökümanlar ele geçirildiği belirtildi.

Gözaltına alınan zanlılar sağlık kontrolünün ardından ifadeleri alınmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne götürüldü.

https://www.enpolitik.com/haber/196/ankarada-isid-operasyonu-10-kisi-gozaltinda.html

Sizin Yorumunuz:

*
*