Kupanın ilk maçı saat kaçta hangi kanalda?

Futbolseverlerin 4 yıldır dört gözle bekledikleri büyük gün geldi. FIFA 2018 Dünya Kupası bugün Suudi Arabistan-Rusya maçı ile başlıyor...
Kupanın ilk maçı saat kaçta hangi kanalda? | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 14.06.2018 16:19:00 - Güncellenme Tarihi: 26.04.2020 06:46:08

4 yıldır beklenen an geldi, Dünya Kupası Rusya Suudi Arabistan maçı ile başlıyor. Peki tüm dünyanın başlama vuruşunu beklediği, Rusya Suudi Arabistan maçı hangi kanalda, saat kaçta?

RUSYA SUUDİ ARABİSTAN MAÇI SAAT KAÇTA HANGİ KANALDA

2018 FIFA Dünya Kupası A Grubu ilk maçında Rusya ile Suudi Arabistan karşılaşacak. Başkent Moskova?da bulunan Luzhniki Stadyumu?nda bugün TSİ 18.00?de oynanacak maçı Arjantin Futbol Federasyonu?ndan hakem Nestor Pitana yönetirken, yardımcılıklarını ise Hernan Maklana ve Juan Pablo Belatti yapacak. Rusya Suudi Arabistan maçı TRT 1?den canlı izlenebilecek.

Bunun yanında,  Rusya ile Suudi Arabistan, 25 yıl aradan sonra karşı karşıya gelecek.

Tarihlerinde sadece bir kez özel maçta karşılaşan iki ekibin tek randevusu 1993'te oldu. 6 Kasım'da Suudi Arabistan'ın El-Huber şehrinde yapılan özel karşılaşma ev sahibi takımın 4-2'lik üstünlüğü ile sonuçlandı. İki ekip, ilk randevularının ardından bir daha karşılaşmadı.


Karşılaşmayı Arjantinli hakem Nestor Pitana yönetecek. Pitana'nın yardımcılıklarını aynı ülkeden Juan Pablo Bellati ve Hernan Maidana yapacak. Maçın dördüncü hakemliğini ise Brezilyalı Sandro Ricci üstlenecek.

Rusya ve Suudi Arabistan'ın yer aldığı A Grubu'nun diğer maçında ise 15 Haziran Cuma günü Saint Petersburg Stadı'nda Mısır ile Uruguay karşı karşıya gelecek. 

FIFA sıralaması

Suudi Arabistan ise dünya sıralamasında, 67. basamakta yer alıyor. 

Dünya Kupası'nın ev sahibi Rusya dünya sıralamasında 70. sırada bulunuyor. 

Rusya'nın 11. şampiyonası

Rusya, ev sahipliği yaptığı şampiyona ile 11. kez bu büyük organizasyonda yer alıyor.

Asya Elemelerini Japonya'nın ardından ikinci sırada tamamlayarak Rusya vizesini alan Suudi Arabistan ise tarihinde 5. kez Dünya Kupası'nda mücadele edecek. 

https://www.enpolitik.com/haber/195997/kupanin-ilk-maci-saat-kacta-hangi-kanalda.html

Sizin Yorumunuz:

*
*