Terör bahanesi ile Türkiye'nin elinden aldılar

Bu yıl Erzurum'da yapılması planlanan 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonası'nın, (WCF) Dünya Curling Federasyonu tarafından Türkiye'den alındığı ortaya çıktı. Artan terör olayları bahane gösterilerek 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonası'nın başka bir ülkede düzenleneceği açıklandı.
Terör bahanesi ile Türkiye'nin elinden aldılar | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 24.01.2016 19:01:34 - Güncellenme Tarihi: 05.05.2020 14:36:23

Türkiye için önem taşıyan 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonası ülkemizde düzenlenmeyecek. 2016 Dünya Gençler Curling Şampiyonası'nın Mart ayında Erzurum'da düzenleneceği açıklanmıştı. Fakat Doğu ve Güneydoğu'da yaşanan terör olayları nedeni ile şampiyona başka bir ülkede düzenlenecek. 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi daha önce yapmış olduğu açıklamada Dünya Gençler Curling Şampiyonası'nın 2016 yılı Mart ayında Erzurum'da yapılacağını duyurmuştu.

Bu açıklamanın ardından Erzurum'da başlayan hazırlıklar ile ilgili son aşamaya gelinmiş ve tüm tesisler hazır hale getirilmişti. Ancak, hafta içerisinde gelen haberle Erzurum ve curling camiası şok yaşadı.

Dünya Curling Federasyonu (WCF), Türk yetkililere gönderdiği yazıda şampiyonanın Türkiye'den "terör" nedeniyle alındığını bildirdi.

https://www.enpolitik.com/haber/195/teror-bahanesi-ile-turkiyenin-elinden-aldilar.html

Sizin Yorumunuz:

*
*