Yerli otomobilin CEO'su kim olacak?

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, cuma günü saat 14.30'da, "Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın şirketin CEO'sunu açıklanacağını belirtti.
Yerli otomobilin CEO'su kim olacak? | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 08.05.2018 12:34:19 - Güncellenme Tarihi: 16.05.2020 14:47:46

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Yerli Otomobil Projesi'ndeki 5 ortağa ilaveten Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) de yüzde 5 hisseyle şirkete ortak olduğunu belirterek, "Projemiz iyi gidiyor. İnşallah cuma günü sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şirketin CEO'sunu (Üst Yöneticisi) açıklayacaklar ve şirketin kuruluş protokolünün şahitliğini yapacaklar." dedi.

Bakan Özlü, Bilkent Otel'de düzenlenen "6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi"nin ardından, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Yerli otomobille ilgili detayların ne zaman açıklanacağına ilişkin soru üzerine Özlü, cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenecek törenle, yerli marka otomobille ilgili şirketin kuruluş sözleşmesini açıklayacaklarını bildirdi. Aynı zamanda şirketin üst yöneticisinin de duyurulacağını vurgulayan Özlü, şunları kaydetti: 

"Yerli Otomobil Projesi'nde 5 ortağımıza ilaveten TOBB da yüzde 5 hisseyle şirkete ortak oldu. Böylece 6 ortaklı bir proje oluştu. Dolayısıyla yerli otomobilde bir kilometre taşını daha kat etmiş oluyoruz. Projemiz iyi gidiyor, inşallah cuma günü sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan şirketin CEO'sunu açıklayacaklar ve şirketin kuruluş protokolünün şahitliğini yapacaklar."

Geçtiğimiz ay ise,  Bosch Yenileme Pazarı Kıdemli Başkan Yardımcısı Gürcan Karakaş?ın CEO?luğa en yakın isim olduğu söylentiler arasındaydı.

https://www.enpolitik.com/haber/162511/yerli-otomobilin-ceosu-kim-olacak.html

Sizin Yorumunuz:

*
*