En Çok Kullanılan İngilizce Fiiller Nelerdir?

İngilizce günümüzdeki en önemli iletişim araçları arasında yer alıyor. Bilgi arayışında olduğunuzda kendi yerel dilinizin aynı bilgiye ulaşmada İngilizce karşısında çok daha dar kaynaklar üzerinde kaldığı görülmektedir.
En Çok Kullanılan İngilizce Fiiller Nelerdir? | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 27.04.2018 12:52:09 - Güncellenme Tarihi: 06.08.2020 17:40:06

İngilizce günümüzdeki en önemli iletişim araçları arasında yer alıyor. Bilgi arayışında olduğunuzda kendi yerel dilinizin aynı bilgiye ulaşmada İngilizce karşısında çok daha dar kaynaklar üzerinde kaldığı görülmektedir. Sıfırdan eğitimlere başladığınızda gramer konularının çok kaliteli bir şekilde öğrenilmesi konuşma alanında avantaj sağlayacaktır. Ancak bu oran tamamen gramer üzerine yoğunlaşmak şeklinde olmamalıdır. Bu alanda İngilizce fiillerin ikinci halleri ve Türkçeleri araştırmaları yaparken karşınıza belirli bir kurala tabi olarak kullanılan kelimeler çıkmayacaktır. Genel olarak bakıldığında fiil cümlenin en önemli öğesidir. Bu nedenle fiil olaya ya da harekete işaret ediyor ise aksiyon fiili olarak nitelendirilebilir. Bunun yanında oluşumu, yaşanılan hali niteleyen fiillerde vardır. Bazı fiiller ise aksiyon değil zihinsel olarak nitelendirilebilir. Bunlar duymak, bakmak, rüya görmek şeklinde örneklendirilebilir. İşin tam da bu kısmında bir fiil tanımlaması yapmak gerekir ise; oluş, durum, iş ve hareket bildiren sözcüklere filler denilir. Bu bakımdan filler eylemi yapan kişiye, zaman, cinsiyete göre değişebilir. Bazı filler geçiş fiilleridir. Bu filler cümle içerisinde doğrudan bir nesneye ihtiyaç duyacaklardır. Eylemin etkisini başka varlıklar üzerinde göstermesi gereklidir.

Bir fiilin geçiş fiili olduğunu anlamak için hareketin bir kimseye mi yapılıyor, şeklinde sorulan soruya evet olarak yanıt verilmesi ile anlaşılır. İkinci olarak geçişsiz fiiller bulunuyor. Bunlarda aksiyon filleridir. Ancak doğrudan bir nesneye bağlı değillerdir. Aksiyon bir kimseye ya da eşyaya nakledilmeden sona etmektedir. Fiilin geçişsiz olduğunu anlamak için aksiyonun bir şekilde yapılıp yapılmadığını yükleme sorulması gereklidir. Bazı fiiller ise hem geçişli, hem de geçişsizdir. Bu durum cümle içerisindeki konumuna göre değişir. Eğer fiil cümledeki özneyi tarif ediyor ise bağlantı fiilleri olarak tanımlanmaktadır. Düzenli fiiller ise bir kuralına tabi olarak kullanılan fiillerdir. Bu fiiller zamire göre değişmez. Düzensiz fiiller ise herhangi bir kalıba ya da kurala bağlı olmayan fiillerdir. İkinci ve üçüncü halleri bir kurala tabi olarak değişmez. Düzensiz fiillerin bazılarında kalıp kullanımları görülebilir. Ancak bunu genellemek yanlış olacaktır. Bu alandaen çok kullanılan İngilizce fiiller ile pratik çalışmalarınıza başlayarak farklı kalıplardaki fiilleri zaman içerisinde öğrenebilirsiniz.

Fiiller her cümlenin olmazsa olmazlarıdır. İngilizce eğitimlerinizde bol bol çalışmanız gereken fiiller ile cümleler kurabilirsiniz. Gündelik hayatınızda sık sık karşınıza çıkan fiiller, hem yazılı, hem de sözlü olarak çalışmanız avantaj sağlayacaktır. Kullanım alanlarını ve kullanım şekillerini doğru bir şekilde öğrenmek için bol bol kitap okumalı, diyaloglar kurmalı ve videolar izlemeniz önemlidir. Fiillerin nasıl okunduklarını ve ne alama geldiklerini öğrenmek pratik alanında kolaylık sağlayacaktır. Dil eğitimlerinizde İnter İngilizce Blog adresinden de faydalanabilirsiniz. Blog içerisindeki İngilizce makaleleri okuyabilir, eğlenceli içerikler ile keyifli İngilizce çalışmaları yapabilirsiniz. Bloğu İngilizce bilgi kaynağınız olarak kullanabilirsiniz. İngilizce saatler, İngilizce konuşmalar yapmak için diyalog örnekleri, İngilizce kendini tanıtma, İngilizce atasözleri gibi başlıklar ile blog içerisinde keyifli konuları takip edebilirsiniz. İngilizce öğrenmek için mutlaka profesyonel bir alandan eğitimler almalı ve bu eğitimleri pekiştirme adına pratik sahasında farklı kaynakları sürekli kullanmanız gereklidir. Dil yaşayan bir öğedir. Bu nedenle kitaplara bağlı kalarak dilin öğrenilmesi çok mümkün olmaz. Ülkemizde çok uzun zamanlar ezbere dayalı olarak sadece müfredatın yetiştirilmesine yönelik verilen eğitimler parlak diplomalara sahip öğrenciler yetiştirse de, öğrenciler okuduğunu anlama ve uygulama alanında çok eksik kaldılar. Bu nedenle yeni dönemde uygulamaya yönelik olarak eğitimler verilmeye başlandı. Bu alanda en çok avantaj sağlanacak alan ise dil eğitimi olmaktadır.
 

https://www.enpolitik.com/haber/162238/en-cok-kullanilan-ingilizce-fiiller-nelerdir.html

Sizin Yorumunuz:

*
*