Manisa ovası tehdit altında!

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Uzunburun Katık Atık Tesisleri ile ilgili çok ciddi iddiaların kendilerine ulaştığını kaydederek konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu belirtti.
Manisa ovası tehdit altında! | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 04.04.2018 18:01:49 - Güncellenme Tarihi: 07.05.2020 05:02:20

AK Parti Manisa Milletvekili Doç. Dr. Selçuk Özdağ, Uzunburun Katık Atık Tesisleri ile ilgili çok ciddi iddiaların kendilerine ulaştığını kaydederek konuyla ilgili çalışmalarının olduğunu belirterek, vahim iddiaları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı?na ilettiğini ifade etti. 

Özdağ, ?Tarafımıza ulaşan iddialara göre kimyasal atıkların orada bulunan tesislere bırakıldığını söylüyorlar. Bu durum gerçekse, atıklar toprağın altına sızıyorsa, Manisa çok çok ciddi şekilde tehdit altında? diye konuştu.

"Dikkatli olunması lazım"

Milletvekili Özdağ, ?Tesise Kimyasal atıkların orada bulunan tesislere bırakıldığını vatandaşlarımız bize ilettiler. İddialar tarafımıza ulaşır ulaşmaz hemen konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza ileterek gerekli takibatın yapılmasını istedim. Bu durum gerçekse, atıklar toprağın altına sızıyorsa, Manisa ovası çok çok ciddi şekilde tehdit altında. Bu konu ile ilgili dikkatli olunması lazım. Buralara haberleri olmadan katı atık atabilirler ve buralardan rant elde edebilirler? dedi.

"Büyükşehir yetkililerini göreve davet ediyorum"

Uzunburun Katık Atık Tesislerine kimyasal atık bırakıldığı iddialarıyla ilgili olarak eline videolarında ulaştığını belirten Özdağ, ?Elimizde firmaların arabalarla gelerek atık bıraktığıyla ilgili belgeler var. Ben bunu şu an için savcılığa vermek istemiyorum, doğamızı içme suyumuzu koruyalım. Konuyla ilgili olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüz gerekli çalışmayı başlattı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı yetkililerini de bu vesileyle göreve davet ediyorum. Bu konu ile ilgili kendilerine bilgi vermek isterim, kazanan Manisa olur. MASKİ konusunda da sularla ilgili 17 ilçemizin 14?ünde problem vardı. Şu an yapmış olduğumuz basın açıklamamızın ardından çalışmalara ağırlık verildi. MASKİ bu su kuyularının tamamını temizlemek üzere. Yaklaşık 40 mahallemizde sorun kaldı. Onlarında kısa sürede düzelmesi yönünde hassasiyet gösterileceğine inanıyoruz? şeklinde konuştu.

 

https://www.enpolitik.com/haber/161614/manisa-ovasi-tehdit-altinda.html

Sizin Yorumunuz:

*
*