AK Parti İzmir İl Başkanlığına, Aydın Şengül atandı

AK Parti İzmir İl Başkanlığına Aydın Şengül atandı.
 AK Parti İzmir İl Başkanlığına, Aydın Şengül atandı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 15.02.2018 15:35:35 - Güncellenme Tarihi: 30.07.2020 15:51:05

AK Parti İzmir İl Başkanlığına Aydın Şengül atandı. 

AK Parti Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan istişareler sonucunda İzmir İl Başkanlığı'na 24. Dönem İzmir Milletvekilimiz Aydın Şengül atanmıştır." ifadelerine yer verdi. 

Ataş, atamanın İzmir'e ve AK Parti'ye hayırlı olmasını diledi. 

Aydın Şengül kimdir?

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesinde Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama eğitimi alan evli ve üç çocuk babası Aydın Şengül'ün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü öğrenildi.
Şengül, 2007-2009 yılları arasında AK Parti İzmir İl Başkanı olarak görev yapmış, 2011 yılında milletvekili olmuştu.

Özgeçmişi

Aydın Şengül Trabzon Lisesi ve İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Planlama Bölümü mezunudur. 1968 yılında dünyaya gelen Aydın Şengül Trabzon Arsin?lidir. Annesi Güller Hanım, babası ise Hasan Bey?dir. 1994 senesinde kurmuş olduğu Özde Planlama Harita Mühendislik İnşaat Taahhüt Ticaret Limited Şirketi ile ticaret hayatına atılmıştır.

Günümüzde İzmir ve Türkiye?nin bir çok bölgesinde şehir planlama çalışmalarını sürdürmektedir. İzmir Ticaret Odası üyesidir. TBMM 24. Dönem AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül 2018 yılında AK Parti İzmir İl Başkanlığı görevine getirilmiştir. Evli ve bu evliliğinden 3 evladı vardır. Yaşantısını İzmir Bayraklı?da sürdürmektedir.

https://www.enpolitik.com/haber/159569/ak-parti-izmir-il-baskanligina-aydin-sengul-atandi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*