Ölüme terk edilen at kurtarıldı

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yol kenarında ağaca bağlanarak ölüme terk edilen at, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince koruma altına alındı.
 Ölüme terk edilen at kurtarıldı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 21.12.2017 15:48:13 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 19:49:07

 

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yol kenarında ölüme terk edilen at, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.

Samsun-Ordu karayolu Dikbıyık Mahallesi'nde yol kenarında bir ağaca bağlanarak ölüme terk edilen atı görenler, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğüne haber verdi.

Ekipler, yaralı ve bakımsız halde bulunan atı kamyona koyarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne götürdü.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, AA muhabirine, anayol kenarında ağaca bağlı, üzerinde yaralar bulunan bakımsız bir at olduğu ihbarı üzerine ekiplerin bölgeye gittiklerini söyledi.

Atın vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar bulunduğunu belirten Kılınçer, "Ata herhangi bir tedavi uygulanmadığı tespit ettik. Çevredeki insanlardan atın 4 gündür aynı yerde aç ve susuz şekilde bağlı olduğu öğrenildi." dedi.

Hayvanın durumu göz önüne alınarak bulunduğu yerden alındığını aktaran Kılınçer, tedavi ve bakımının yapılabilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne teslim edildiğini ifade etti.

Kılınçer, atın sahibini tespit için çalışma başlattıklarını da kaydetti.

 
https://www.enpolitik.com/haber/156542/olume-terk-edilen-at-kurtarildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*