CHP Spor Kurulu Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı

CHP Genel Başkan Cankurtaran: "Bizler Spor Kurulu'nu kurarken amacımız siyasetle tam da iç içe olan sporu, milli noktaya çekmek. Spor milli bir meseledir, hiçbir zaman iktidarların arka bahçesi olarak görülmemelidir"
CHP Spor Kurulu Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 23.11.2017 19:23:19 - Güncellenme Tarihi: 12.05.2020 23:05:47

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran, "Bizler Spor Kurulu'nu kurarken amacımız, siyasetle tam da iç içe olan sporu, milli noktaya çekmek. Spor milli bir meseledir, hiçbir zaman iktidarların arka bahçesi olarak görülmemelidir." dedi.

Cankurtaran, Mersin'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen CHP Spor Kurulu Doğu Akdeniz Bölge Toplantısı'nda, hayatını kaybeden olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nu andı. 

Süleymanoğlu'nu anarken dili sürçen Cankurtaran, "Hepimize başsağlığı dilemek istiyorum. Çok kıymetli bir örgüt emektarımızı kaybettik. Milli hentbolcumuz, gururumuz Naim Süleymanoğlu'nu andık. Kendilerini anarak, 'Işıklar içinde yatsın' diyoruz." dedi.

Cankurtaran, divan üyelerinin uyarması üzerine ise "Hentbolcu mu dedim? Benim aklım bugün hentbolda da. Kızım da lisanslı hentbolcu, 13 yaşında. Bugün maçı var sürekli aklım orada. Artık Naim'i bütün dünya tanıyor. Orada dil sürçmesi oldu." ifadesini kullandı.

Spor Kurulu ile sporu millileştirmeyi hedeflediklerini anlatan Cankurtaran, "Bizler bu Spor Kurulu'nu kurarken amacımız, siyasetle tam da iç içe olan sporu, milli noktaya çekmek. Spor milli bir meseledir, hiçbir zaman iktidarların arka bahçesi olarak görülmemelidir. Spor Kurulu'nu kurmamızın en büyük amacı, sporun tekrar milli olmasını sağlamak, sporun yandaş olarak algılanmasını ve spora siyasetin el basmasını engellemek ve CHP olarak 'Gözümüz o elin üzerinde' demek." diye konuştu.

 

 

Sporcuların sesi olacaklarını vurgulayan Cankurtaran, şunları söyledi:

"Bizler sporda sesi çıkmayanların, sesini çıkaramayanların sesi olmak için Spor Kurulu'nu kurduk. Çok eleştiri geldi, 'spor konusunda hiçbir politikamız yok, 94 yıldır hiç yapılmadı' diye. Evet, geç kalındı ama başladık ve gördük ki böyle bir boşluk varmış ve siz spor insanlarından çok destek aldık. Tekrar teşekkür ediyoruz. Sizler sayesinde, spor insanları sayesinde cesaretlendik. Örgütlerimiz ve belediyelerimiz sayesinde bu cesareti eyleme geçirdik. İnşallah bundan sonra da hep birlikte, beraber olmaya devam edeceğiz. Yola çıktık, 'iğneyle kuyu kazıyoruz' dedik. Sonuna kadar devam edeceğiz bu yolda. Elimizden geleni yapacağız. Sesinizi gerek Mecliste, gerekse de basında, kamuoyunda duyulması için Cumhuriyet Halk Partisi Spor Kurulu olarak çalışmaya devam edeceğiz."

Toplantıda, temsili olarak Naim Süleymanoğlu da Divan Kurulu'na seçilerek sandalyeye çerçeve içindeki fotoğrafı konuldu. 

https://www.enpolitik.com/haber/154612/chp-spor-kurulu-dogu-akdeniz-bolge-toplantisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*