Azerbaycan'da Bayrak Günü yürüyüşü

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattına yakın Terter ilinde Azerbaycan Bayrak Günü kutlamaları kapsamında yürüyüş gerçekleştirildi.
Azerbaycan'da Bayrak Günü yürüyüşü | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 09.11.2017 15:24:23 - Güncellenme Tarihi: 02.07.2020 09:55:05

 

Eğitim Bakanlığınca 9 Kasım Devlet Bayrak Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe, eğitim ve savunma bakanlıkları yetkilileri, askerler, öğrenciler, sporcular, gazeteciler ve vatandaşlar katıldı.

Azerbaycan milli marşının okunduğu yürüyüşten önce çeşitli dans ve müzik gösterileri yapıldı. Etkinlikte, özel kuvvetlerde görev yapan askerler de gösteri düzenledi. 

 

İki binden fazla katılımcı, ellerinde Azerbaycan bayraklarıyla cephe hattına doğru kilometrelerce yürüdü. Yürüyüş, mevzilere yakın mesafede yerleşen Kapanlı köyünde sona erdi.

 

Üç renkli Azerbaycan bayrağı, 9 Kasım 1918'de Azerbaycan Cumhuriyeti hükümeti toplantısında kabul edilmişti. Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla bağımsızlık elde eden Azerbaycan, cumhuriyet döneminde kabul edilen bayrağı, 1991'de tekrar milli bayrak olarak benimsemişti. Ülkede 2009'da 9 Kasım günü, Cumhurbaşkanı kararnamesi ile "Devlet Bayrak Günü" ve resmi tatil ilan edilmişti.

 

 
https://www.enpolitik.com/haber/153135/azerbaycanda-bayrak-gunu-yuruyusu.html

Sizin Yorumunuz:

*
*