Suriye'ye girecek ne gücü var ne cesareti var

İran'dan Suudi Arabistan hakkında ilginç bir açıklama geldi. İranlı din adamlarının Suudi Arabistan tarafından idam edilmesinin ardından İran ile Suudi Arabistan arasında yaşanan gerilim devam ediyor. İran Devrim Muhafızları Komutanı Caferi, 'Suudi Arabistan'ın Suriye'ye girecek ne gücü var ne de cesareti' dedi.
Suriye'ye girecek ne gücü var ne cesareti var | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 17.02.2016 13:44:02 - Güncellenme Tarihi: 22.07.2020 02:16:19

Suudi Arabistan'ın Suriye'de kara harekâtı yapacağı iddialarını değerlendiren İran Devrim Muhafızları Komutanı Tümgeneral Muhammed Ali Caferi, "Suudi Arabistan'ın bunu yapacak ne gücü var ne de cesareti " dedi.

İran'ın yarı resmi Tasnim haber Ajansı'na konuşan Tümgeneral Caferi, "Suudi Arabistan'ın karadan Suriye topraklarına girecek kapasitesi yok bu yüzden bu ülkeye girmeye cesarete edemez ve edemeyecektir" diye konuştu.

İranlı komutan, "Suudiler, ABD ve diğerlerinin verdiği silahlarla teröristleri güçlendirmek için havadan bir takım eylemlerde bulunabilir ancak bu eylemlerin bir sonucu olmayacak" değerlendirmesinde bulundu.

Suudi Arabistan'ın kara birliklerini Suriye'ye göndermesi halinde İran'ın tepkisinin ne olacağı sorusuna karşılık Caferi, " Suudi Arabistan bunu yapacak gücü yok. İran olarak Suriye devleti ve halkını teröristlere karşı destekliyoruz ve bu desteğimiz devam edecektir" yanıtını verdi.

https://www.enpolitik.com/haber/14829/suriyeye-girecek-ne-gucu-var-ne-cesareti-var.html

Sizin Yorumunuz:

*
*