İşte Humeyni'nin türbesine saldıran canlı bomba

İran'da Humeyni Türbesi'nde düzenlenen canlı bomba saldırısında kendisini patlatan saldırganın görüntüleri ajanslara düştü. Fotoğraflarda canlı bombanın kafasının koptuğu görülüyor.
İşte Humeyni'nin türbesine saldıran canlı bomba | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 07.06.2017 15:35:33 - Güncellenme Tarihi: 09.05.2020 01:10:44

 

İran sabah saatlerinde gerçekleşen çifte terör saldırısıyla sarsıldı. Saldırılardan biri Meclis'e düzenlenirken diğeri ise Humeyni'nin türbesine gerçekleştirildi. Saldırılarda 7 kişi öldü.

CANLI BOMBANIN KAFASI KOPMUŞ

Humeyni'nin türbesinde gerçekleştirilen saldırılarda bir canlı bomba kendisini patlattı. Patlamanın ardından saldırganın fotoğrafları da ajanslara düştü. Fotoğraflarda canlı bombanın kafası kopmuş cesedi de görülüyor.

 

TÜRBE DE HASAR GÖRDÜ

Diğer fotoğraflarda ise türbedeki hasar görülüyor. Öte yandan canlı yakalanan saldırganın görüntüsü de fotoğrafların içerisinde yer alıyor.

 

SALDIRIYI DEAŞ ÜSTLENDİ

Başkent Tahran'daki meclisin içine Kalaşnikoflarla giren üç saldırgan arka arkaya ateş açtı, dört kişiyi rehin aldı. Saatlerce süren çatışma sonunda insanları rehin alan saldırgan meclis binası içinde kendini havaya uçurdu.

Meclisteki saldırıdan dakikalar sonra Tahran'ın güneyindeki Ayetullah Humeyni türbesinde de bombalar patladı. Bir kadın canlı bomba kendini havaya uçurdu, biri siyanür içerek intihar etti. Türbede kısa süre içinde ikinci bir intihar saldırısı daha gerçekleşti.


Saldırıları terör örgütü DEAŞ üstlendi. BBC, İran'da 1979'daki İslam Devrimi'nden sonra ilk kez meclisin hedef alındığını duyurdu. Mecliste en az yedi kişinin öldüğü bildiriliyor.

İnsanların toplu taşıma alanlarında yoğunlaştığı bölgede saldırı hazırlığı içinde olan bir saldırgan daha yakalandı.

 

 

 

https://www.enpolitik.com/haber/142221/iste-humeyninin-turbesine-saldiran-canli-bomba.html

Sizin Yorumunuz:

*
*