Dışişleri'nden Solingen açıklaması! Acı hala taze

Türk Dışişleri Bakanlığı, Solingen katliamını 24?üncü yıldönümü dolayısıyla bir açıklama yayımladı.
Dışişleri'nden Solingen açıklaması! Acı hala taze | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 29.05.2017 12:58:08 - Güncellenme Tarihi: 31.05.2020 12:01:08

 

Dışişleri Bakanlığı'nca Solingen saldırısının 24'üncü yıl dönümü dolayısıyla yapılan açıklamada, "Son dönemde, özellikle Batı Avrupa'da ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığının arttığını üzülerek müşahede ediyoruz. Solingen katliamı benzeri elim hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz" denildi. 

Dışişleri Bakanlığı'nın Solingen saldırısının 24'üncü yıl dönümü nedeniyle yaptığı yazılı açıklama şöyle: 

"29 Mayıs 1993 tarihinde, yabancı düşmanı/ırkçı bir Alman grup Almanya'nın Solingen şehrinde beş Türk vatandaşını evlerini yakarak katletmişti. Saldırının üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen katliamın Türk halkında yarattığı acı hala tazedir.  Vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz.

Son dönemde, özellikle Batı Avrupa'da ırkçılık, yabancı düşmanlığı ve İslam karşıtlığının arttığını üzülerek müşahede ediyoruz. Solingen katliamı benzeri elim hadiselerin bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz. Bu kapsamda, bu tür eylemlerin sıkça meydana geldiği ülkelerde başta siyasetçiler olmak üzere, kamuoyuna mal olmuş şahsiyetleri ve medya temsilcilerini toplumları ayrıştırıcı ifade ve tutumlar yerine, birleştirici söylem benimsemeye davet ediyoruz"
 

KAYNAKDHA

 

https://www.enpolitik.com/haber/141746/disislerinden-solingen-aciklamasi-aci-hala-taze.html

Sizin Yorumunuz:

*
*