Sağlık-Sen tıbbiyeli şehitler için çorba dağıttı

Bir asır önce 18 Mart'ta hayatını kaybeden 10 bin evlat arasında sağlık çalışanları vardı. Tıbbiyeli şehitler Çanakkale'de anıldı. Etkinliğe bu sene yazarımız Kerime Yıldız da katıldı.
Sağlık-Sen tıbbiyeli şehitler için çorba dağıttı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 19.05.2017 13:45:38 - Güncellenme Tarihi: 08.05.2020 15:15:01

 

Tam 102 yıl önce 18 Mart gecesi verilen taarruz emriile düşman üzerine yürüyen 10 bin vatan evladının da kısa süre içerisinde sehit olduğu Çanakkale Savaslan'nda aralarında olan ve hayatlarını kaybeden hem tıbbiyeli öğrencileri hem de sağlık çalışanları Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanı'nda düzenlenen programla anıldı.

Savaşlarda yaşananlara ve sağlık hizmetlerine yönelik canlandırmalar yapılırken katılımcılara buğday çorbası, dağıtıldı. Etkinlikte savaşlarda yaşananlara ve sağlık hizmetlerine yönelik canlandırmalar da yapıldı.

 

 

Çanakkale Savaslan'nda şehit düşen 10 bin vatan evladının arasında bulunan tıbbiyeli öğrencilerle sağlık çalışanlan, Sağlık-Sen tarafından düzenlenen programla* Çanakkale Gelibolu Yarımadası Tarihi Alanında anıldı.

57. Alay şehitliğinin önünde kazanlar kaynadı... Atalarımızın savaş döneminde yudumlayarak karnını doyurmaya çalıştığı buğday çorbasını bu kez torunları yudumladı. 

Nice canların hizmet yolunda can verdiği Gelibolu yarınmadasında şehit düşen sağlık çalışanları saygıyla anıldı.  

Sağlık-Sen çalışanları, ecdadımızın Çanakkale'de insanlık tarihinin en muhteşem destanını yazdığını ve nesillere bıraktıklan en büyük mirasın hürriyet ve bağımsızlık şuuru olduğunda hem fikir... Katılımcılar, bir dahaki sene buluşmak üzere ayrıldılar..

 

 

 

 

https://www.enpolitik.com/haber/141269/saglik-sen-tibbiyeli-sehitler-icin-corba-dagitti.html

Sizin Yorumunuz:

*
*