Osmanlı Ocakları Aydın İl Başkanlığı açıldı

Osmanlı Ocakları Aydın İl Başkanlığı, törenle açıldı.
Osmanlı Ocakları Aydın İl Başkanlığı açıldı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 18.05.2017 04:55:22 - Güncellenme Tarihi: 31.07.2020 11:02:55

 

Açılışı yapan Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, CHP ve MHP'yi Osmanlı Ocakları'na sahip çıkmamakla suçladı. Açılışa, AK Parti Aydın İl Başkanlığı'nın çelenk gönderdiğine işaret eden Canpolat, "MHP ve CHP İl Başkanları?na sesleniyorum; sizin çelenkleriniz nerede, Osmanlı medeniyeti sadece AK Parti'nin mi? AK Parti İl Başkanı'na teşekkür ediyorum, sizleri de kınıyorum" dedi.
 
Aydın'ın Efeler İlçesi Kurtuluş Mahallesi'nde, hizmete giren Osmanlı Ocakları İl Başkanlığı'nın İl Kültür Merkezi'nde yapılan açılış törenine, Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Doğu ve Güneydoğu Teşkilat Başkanı Turgut Baştaş, İl Başkanı Emrullah Yeşiltaş, Kadın Kolları Başkanı Hatice Süslü ve vatandaşlar katıldı. Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Kuran-ı Kerim tivaletiyle devam eden törende, Osmanlı Ocakları Aydın İl Başkanı Emrullah Yeşiltaş, konuşma yaptı.

 

 

Yeşiltaş, dünyanın Osmanlı torunlarına ihtiyacı olduğunu belirterek, "Amacımız asla sağ-sol ayrımı yapmak olmayacak. Gayemiz hoşgörüdür, saygıdır, Kur'an ahlakını canlandırmaktır. Bu çerçevede, tüm kardeşlerimi, birlik olmaya, beraber yürümeye davet ediyorum" dedi.

Uluslararası Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Aydın İl Başkanlığı'nın hayırlı ve uğurlu olmasını diledi. Canpolat, Osmanlı ruhunun tüm dünyaya lazım olduğunu söyledi.

 

 

Türk milletinin tarihin çeşitli dönemlerinde, ortaya yiğitler çıkardıklarını belirten Canpolat, "Bu yiğitler, İstanbul'u fethetti, Samsun'a gitti, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni kurdu, 15 Temmuz gecesi vatanına ve milletine sahip çıktı. Biz de onların izinden gece-gündüz demeden devam edeceğiz. Tüm gücümüzle onların izlerini süreceğiz. Birlik, beraberlik, kardeşlik adına yapılan her faaliyete destek vereceğiz" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın Osmanlı Ocakları'nı "milis güç" olarak adlandırdığını hatırlatan Canpolat, sözlerini şöyle sürdürdü:

 

 

"Osmanlı Ocakları'na, 'milis güç' diyorsun da 'muhteşem güç' neden demiyorsun? Burada, AK Parti İl Başkanlığı'nın çelengini görüyorum. MHP İl Başkanı'na, CHP İl Başkanı'na sesleniyorum; sizin çelenkleriniz nerede, Osmanlı medeniyeti sadece AK Parti'nin mi? AK Parti İl Başkanı'na teşekkür ediyorum, sizleri de kınıyorum. Biz, siyaset üstü kurumuz. Biz, şu veya bu partinin arka bahçesi değiliz. CHP Genel Başkan Yardımcısına sesleniyorum; eğer elinde 'Milis güç' diye bilgi ve belge varsa, bir dakika dahi duruyorsan, en hafifiyle yalancısın, sahtekarsın. Bilgi ve belgen varsa, git savcılarla paylaş, yoksa bu kardeşlerime hakaret etmeye senin ne hakkın var? Bizden özür dileyene kadar, bu açıklamalarımızı sürdüreceğiz. Bize kimse şu ve bu grup diyemez. Biz onurlu, şerefli, şanlı bir kurumuz. Bizim vurmakla kırmakla saldırganlıkla asla işimiz olmadı, olmayacak."

 

 

Özellikle CHP'yi Osmanlı Ocakları'na sahip çıkmamakla suçlayan Canpolat, şunları kaydetti:

"Sen de sahip çık, Osmanlı Ocakları seninle de beraber olsun. Fatih de bizim, Atatürk de bizim, Erdoğan da bizim kardeşim. Ayırmayın şunları. Ne istiyorsunuz bu milletten? Atatürk üzerinden siyaset, Fatih ve Erdoğan üzerinden siyaset? Bunlar ulvi makamlara gelmiş liderler. Bunların üzerinden siyaset yapmak hiç kimseye fayda sağlamaz."

Fatih Sultan Mehmet, Mustafa Kemal Atatürk ve Recep Tayyip Erdoğan'a saygı duyulması gerektiğinin altını çizen Canpolat, "Birileri kalkıp Atatürk üzerinden siyaset yapıyor, ona hakaret ediyor. Ya kardeşim, Fatih'i sevmek zorunda mısın? Zorunda değilsin. İslam dinini tercih etmek zorunda mısın? Dinde zorlama yok. Atatürk'ü de sevmeyebilirsin ama saygı duymak zorundasın. Fatih'e nasıl saygı duyuyorsan, Atatürk'e de saygı duymak zorundasın. Atatürk'e nasıl saygı duyuyorsan, 15 Temmuz gecesi Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne ölümüne sahip çıkan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a da saygı duymak zorundasın. Bu millete, mal olmuş siyasetçilerle uğraşmayı bırakın artık. Özümüze dönelim. Başka Türkiye yok, başka bir bayrak yok" dedi. Konuşmasını tamamlayan Kadir Canpolat, diğer başkanlar ile birlikte, kurdele keserek, Osmanlı Ocakları Aydın İl Başkanlığı?nın açılışını yaptı. Tören, Mehteran Takımı?nın gösterisini sunmasıyla sona erdi. 

 

 

https://www.enpolitik.com/haber/141223/osmanli-ocaklari-aydin-il-baskanligi-acildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*