Selçuk Özdağ'dan Bahçeli'ye sert tepki

Milliyetçi Hareket Partisi MHP lideri Bahçeli’nin, Suriye ile ilgili açıklamasına tepki gösteren AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, Türkiye'’nin harp istemediğini ancak sınırındaki olaylara ve soydaşlarına da bigane kalamayacağını söyledi.
Selçuk Özdağ'dan Bahçeli'ye sert tepki | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 16.02.2016 18:30:58 - Güncellenme Tarihi: 09.05.2020 14:49:50

Türkmen Dağı'ndan ülkücüler şehit olurken Milliyetçi Hareket Partisi MHP Lideri Devlet MHP Lideri Bahçeli 'nin "Türkiye'nin Suudi Arabistan ile Suriye'ye girmesi durumunda vatan toprağını kaybedeceğine" ilişkin açıklaması milliyetçi kesimde tepkiye ne sebepten oldu. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, "Biz, Birleşmiş Milletler ile hareket ederiz.

NATO ve Birleşmiş Milletler'nin parçasıyız. MHP Lideri Bahçeli 'nin bunu bilmesi gerekir.Sınırlarımızı koruruz, topraklarımıza gelen tehlikeyi bertaraf etmek ardına her şeyi göze alırız" değerlendirmesinde bulundu. MHP Lideri Bahçeli 'nin "söz ola torba dola" cinsinden konuştuğuna işaret eden Özdağ, "Biz harp istemeyiz fakat  sınırımızda dahil harp mevcut.

ABD'nın, Rusya'nın bilek güreşini görüyoruz. Böyle bir ortamda Suriye'de 3.5 milyon Türkmen, Müslüman soydaşlarımız mevcut. Biz, bu cin olaylara bigane kalmadığımızı gösterdik. Egemenliğimiz her şeyin üstündedir ve sınırlarımızdaki soydaşlarımızla bağlarımız devam edecek" ifadesini kullandı.

ZIMNEN DAYANIŞMA

Kılıçdaroğlu'nun, "iktidar olursam Türkiye'ye gelen Suriyelileri geri göndereceğim" sözünü i hatırlatan Özdağ, "800 bin Kürt vardı gelenler arasında. Selahattin Demirtaş ağzını açmadı. MHP Lideri Bahçeli de  sessiz kaldı. Zımnen dayanışma içindeydiler. MHP Lideri Bahçeli , şimdi de Suudi Arabistan ile Suriye'ye girersek söylüyor. Suudi Arabistan ile niye girelim ki, gireceksek kendimiz gireriz. 1 milyonluk ordu besliyor Türkiye. Afaki konuşmaya gerek yok. Doğmamış çocuğa don biçmeye gerek yok. MHP Lideri Bahçeli , gündem oluşturmak, söz ola torba dola cinsinden konuşuyor" dedi.

https://www.enpolitik.com/haber/13706/selcuk-ozdagdan-bahceliye-sert-tepki.html

Sizin Yorumunuz:

*
*