CHP'den yeni skandal! Ak Parti'den çalmış

Geçtiğimiz hafta yapılan CHP kurultayında oy birliği ile kabul edilen bildirgedeki "Özgürlükçü demokrasi" vurgusu çalıntı çıktı. CHP'nin tek hedef olarak gösterdiği "Özgürlükçü demokrasi" programının daha önce AK Parti'nin 58,59,61, 62,63. Hükümet Programlarında yer aldığı ortaya çıktı.
CHP'den yeni skandal! Ak Parti'den çalmış | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 22.01.2016 13:01:01 - Güncellenme Tarihi: 21.06.2020 19:24:07

CHP'nin geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen kurultayında oy birliği ile kabul edilen bildirgesinde yer alan "Özgürlükçü demokrasi" vurgusu dikkat çekmişti. CHP'nin kurultay bildirgesinde, "Özgürlükçü demokrasi" vurgusunun çalıntı olduğu ortaya çıktı. 

Bildirgede, "Türkiye'nin bugün ihtiyacını duyduğu dördüncü devrim ise 'Özgürlükçü Demokrasidir. İlk üç devrimin sahibi olan CHP, Türkiye'yi 'özgürlükçü Demokrasi Ve ulaştırma kararlılığımdadır. Kurultayımız, bu kararlılığın dönüm noktasıdır ve bildirgemiz dördüncü devrimin ana hedeflerini içermektedir... CHP'nin kendisi dışındaki toplum kesimlerini de kucaklayarak vereceği 'Özgürlükçü Demokrasi' mücadelesi, Türkiye Cumhuriyeti'ni içinde bulunduğu çıkmazdan kurtaracak tek yoldur ifadeleri yer aldı.

AK PARTİ'DEN ÇALINTI

CHP'nin 1 Kasım seçimleri sonrasında yaptığı kurultayda temel hedef olarak gösterdiği "özgürlükçü demokrasi" programının daha önce AK Parti tarafından dile getirildiği ve AK Parti'nin 58,59,61, 62,63. Hükümet Programlarında, 2011, 7 Haziran 2015, 1 Kasın 2015 seçim beyannamelerinde yer aldığı ortaya çıktı.

Kaynak : Aydınlık

https://www.enpolitik.com/haber/136/chpden-yeni-skandal-ak-partiden-calmis.html

Sizin Yorumunuz:

*
*