MHP'de kıyametler kopuyor! Dava açıldı

1 Kasım seçiminde ciddi bir oy kaybı yaşayan MHP'de kıyametler kopuyor! Olağanüstü Kurultay için yeterli sayıda imzayı toplayan muhalifler bugün mahkemeye başvuru yaptılar. MHP'li muhaliflerin avukatları, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle dava açtı.
MHP'de kıyametler kopuyor! Dava açıldı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 05.02.2016 18:24:13 - Güncellenme Tarihi: 03.05.2020 17:20:22

1 Kasım seçiminin ardından yaşanan oy kaybı nedeni ile harekete geçen muhalif kanat yeter sayıda imzayı topladı. MHP?de muhalifler, olağanüstü kurultay talebiyle mahkemeye başvurdu.
 
Ankara Adliyesine gelen MHP?li muhaliflerin avukatları Uğur Tarhan, Mustafa Veysel Güldoğan, Tan Tahsin Zapata, Kürşat Ergül ve Dilşat Erdil, başvurunun ardından yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 ?Kamuoyunun malumu olduğu üzere 15 Ocak 2016 tarihinde MHP büyük kongresinin tüzük değişikliği gündemli olağanüstü toplanması hususunda yeterli sayının çok üzerinde olan 543 üst delegesinin iradesi parti genel başkanlığına teslim edilmiş, bu tarihten öncesinde ve sonrasında Sayın Genel başkan tarafından söz konusu iradelerin dikkate alınmayacağı, genel kurulun toplanması hususunda mahkeme yolunun açık olduğu ifade edilmiştir. İmzaların tesliminden bugüne kadar 20 gün geçmiştir.

Gerek Siyasi Partiler Kanunu gerekse Türk Medeni Kanunu uyarınca MHP Genel Başkanlığına tanınan süre içinde parti yönetimi tarafından genel kurul olağanüstü toplantıya davet edilmemiştir. Bu itibarla MHP Olağanüstü Genel Kurulunun Sulh Hukuk Mahkemesinin görevlendireceği üç kişilik çağrı heyeti tarafından toplantıya çağrılması talepli dilekçemiz mahkemeye teslim edilmiştir. Bundan sonra taktir yüce Türk milleti adına karar vermeye yetkili olan mahkemenindir"

https://www.enpolitik.com/haber/1271/mhpde-kiyametler-kopuyor-dava-acildi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*