Ankara'da okullar 1 gün daha tatil

Ankara'da dün geceden bu yana etkili olan yoğun kar yağışı nedeni ile yarında okulların tatil edildiği açıklandı. Ankara'yı etkisi altına alan kar yağışının yarına kadar devam edeceği bu nedenle ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği duyuruldu.
Ankara'da okullar 1 gün daha tatil | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 21.01.2016 15:58:42 - Güncellenme Tarihi: 03.08.2020 21:54:38

Ankara'da etkili olan yoğun kar yağışı nedeni ile okulların bir gün daha tatil edildiği açıklandı. Ankara Valiliği'nden yapılan kar tatili açıklaması 21.01.2016 Perşembe günü Milli Eğitime bağlı ilk, orta ve liseler ile bağlı kurumlarda eğitim ve öğretime 1 gün süre ile ara verildiği duyurulmuştu.


KAR ETKİSİNİ ARTIRDI


Ankara'da etkili olan kar yağışı yoğunluğunu devam ettiriyor. Valilikten yapılan yeni açıklamada Ankara'da okulların Cuma günü de tatil edildiği duyuruldu.


Valilikten yapılan açıklama şöyle;

"İlimiz genelinde görülen kar yağışı ve beraberinde oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanması muhtemel olumsuzlukları en aza indirmek, öğrencilerimiz için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 22.01.2016 Cuma günü Milli Eğitime bağlı resmi, özel Temel ve Orta Öğretim Kurumları (Kreş, Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liseler)1 (bir) gün daha tatil edilmiştir. 

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli hamile ve  süt izni hakkından faydalanan kadın personel ile  engelli personel, gaziler, vazife ve harp malullüğü bulunanlar da aynı tarihte idari izinli sayılacaklardır. Eğitim ve öğretim döneminin son günü okulların tatil edilmesinden dolayı öğrencilerimiz, karnelerini hafta içerisinde okullarından ya da e-okul üzerinden görüp çıktı alabilirler.

2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı 1.Dönemi sonunda Ankara?da  yarıyıl tatili heyecanını yaşayan öğrencilerimizin yetişmesinde mihenk taşı olan 62.000 öğretmenimize tatillerini iyi geçirmelerini; geleceğimizin ve yarınlarımızın teminatı olan 950 bin öğrencimize, tatillerini verimli bir şekilde geçirebilmeleri, özgüvenli yetişmeleri ve kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmeleri adına sadık dostları olan kitaplardan ayrılmamaları ümidiyle iyi tatiller dilerim. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

https://www.enpolitik.com/haber/113/ankarada-okullar-1-gun-daha-tatil.html

Sizin Yorumunuz:

*
*