Davutoğlu'ndan ABD ve CHP'ye PYD uyarısı

Başbakan Davutoğlu Erzincan'da yaptığı konuşmada ABD'nin PYD'yi terör örgütü olarak kabul etmemesi konusuna değindi. PYD'nin, PKK'nın uzantısı olduğuna dikkat çeken Davutoğlu "CHP safını belirlesin Ya Türkiye safında olacaklar ya da PKK ve PYD terör örgütünün yanında olacaklar" dedi.
Davutoğlu'ndan ABD ve CHP'ye PYD uyarısı | enpolitik.com
Eklenme Tarihi: 13.02.2016 17:32:38 - Güncellenme Tarihi: 04.05.2020 01:11:16

Başbakan Ahmet Davutoğlu, ABD'ye seslenerek, PYD'nin PKK'nın uzantısı olduğu belgelerini göndereceğini açıkladı. Davutoğlu, "Bu küresel güce bu evrakları en kısa sürede göndereceğim. PYD, PKK'nın uzantısıdır. PKK ve PYD'nin ideolojisi ve yönetim kadrosu aynıdır. Bunların terör örgütü olmadığı söyleyen varsa ya art niyetlidir, ya da bölgeden haberi yoktur" dedi. 
Başbakan'ın konuşmalarından satır başları;

CHP SAFINI ARTIK BELİRLESİN

Muhalefet partileri bizim terörle mücadelemize destek değil köstek oluyor.
Seneler önce Gazze veya Suriye'de olan olayları sosyal medyadan yayıp sanki Cizre'de olmuş gibi gösterip baskı uyguluyorlar. Bu düzeyde Yeni Şafak ve Yeni Akit'e saldırılar oldu HDP Eşbaşkanı elinde bu gazeteleri sallayarak hedef gösterdi. 

Biz HDP'nin tavırlarına alıştık ancak diğer partilerde aynısını yapıyorlar. CHP iftiralar üzerinden siyaset yapıyor. CHP'li Vekiller İngiltere'de terör örgütü PYD'yi aklamaya çalıştı orada PYD'yi vatan savunması yapan örgüt gibi gösteriyor. Bu Milletvekilleri bölge etnik temizlik yapan PYD ve YPG'ye sahip çıkıyor. Bunlar eğitimlerini Kandil'de almışlar. PYD'nin Moskova'da açtığı ofiste kullandığı Türkiye haritasını gözümüzle gördük. 

''PYD İLE İLGİLİ BELGELERİ GÖNDERECEĞİM''

PYD militanları eğtimlerini Kandil'de alıyorlar, Türkiye'ye bir takım silahlar sokulmasına çalışıyorlar. Moskova'da ofislerini görmüyorlar. CHP bu aymazlığı yaptığı gibi benzer yaklaşımlar müttefiklerden de geliyor. Bu küresel güce bu evrakları en kısa sürede göndereceğim. PYD, PKK'nın uzantısıdır. PKK ve PYD'nin ideolojisi ve yönetim kadrosu aynıdır. Bunların terör örgütü olmadığı söyleyen varsa ya art niyetlidir, ya da bölgeden haberi yoktur. 
PYD Türkiye'yi tehdit eden bir terör örgütüdür. Bu CHP adına bir skandaldır. CHP safını belirlesin Ya Türkiye safında olacaklar ya da PKK ve PYD terör örgütünün yanında olacaklar. 

KANDİL'İ VURDUĞUMUZ GİBİ PYD'Yİ DE VURURUZ

PYD halkına zulmeden Suriye ile iş birliğe içinde hareket ediyor. Terör örgütlerinden kimin eli kimin cebinde biz iyi biliyoruz. Terörle mücadele tüm silahlar betona gömülünceye kadar sürecek PYD de terör örgütünün peşini bırakmayacağız. 

Terör örgütü PYD Rusya ve Esed'le iş birliği halinde ve Türkmenlere saldırıyor. Türkiye'ye karşı bir tehdit olursa Kandil'i vurduğumuz gibi PYD'yi de vururuz. Bu süreçte müttefiklerimizi de yanımızda görmek isteriz.
Halep'e sesleniyorum. Kaderini Türkiyemizle birleştiren Halepliler. İnanıyorsanız zafer sizindir. Sürdürdüğünüz onurlu girişimi zafer ile taçlandıracaksınız. Terör örgütünün zulmünden kurtulacaksınız. 

Suriye'de Rusya'nın katliamına sessiz kalan BM bize 'Kapılarınızı açın' diyorlar. Sanki biz kapıları kapatmışız. Rejimine göz yumanlar akıllarınca bize ne yapacağımızı söylüyorlar. Biz ne yapacağımızı biliriz. İnsanlık adına sizden akıl almayız. Bizim kapılarımız zaten açık iki buçuk milyon kardeşimiz bacadan değil kapıdan girdiler. Türkiye ile Halep arasındaki insani koridor Esed ve Rusya saldırılarını engelleyemez. Uluslararası toplumun artık gerçeklerle yüzleşip hataları görmesi lazım. 

Suriye'de açıkça bir etnik kıyım yapılıyor ama bunlar ileride uluslararası hukuka hesap verecekler. 
CHP'de herkes herkesle kavga ediyor. Ama niçin kavga ettikleri belli değil. 2 aydır Atatürk posteri kim indirdi kim kaldırdı onunla uğraşıyorlar. 2 aydır kendi içindeki sorunu çözemeyen CHP milletin sorunlarını nasıl çözsün. Onlar Atatürk posterinin kimin indirdiğini çöze dursunlar biz vaatlerimizi tamamlamaya devam ediyoruz. Kendi meseleleri ile uğraşırken arada bize saldırıyorlar. Siz kendi sorunlarınızı çözün. 

MHP cephesinde değişen bir şey yok. Böyle davranmaya devam edersen milletimiz zati sizin cevabınızı sandıkta verdi. Yine milletimizden aynı cevabı alacaksınız. 

Disk Genel Kurulu'nda utanmadan Cumhurbaşkanımıza yönelik utanmaz söylemlerde bulundular. Bu ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanına hakaret etmeye kalkarsanız 'durun' deriz ve size gerekeni yaparız. 
Erzincan bizi hiç bir zaman yalnız bırakmadı. Bizde Erzincan'ı yalnız bırakmayacağız. Biz siyaset yapmaya ülkemiz için çalışmaya devam edeceğiz. 

https://www.enpolitik.com/haber/10072/davutoglundan-abd-ve-chpye-pyd-uyarisi.html

Sizin Yorumunuz:

*
*