Öne Çıkanlar Denizli Rusya Savunma Bakanı gıda Rus aşısı elektronik bileklik

Sözümüz Var’dan yeni bildiri!

Bildiride bu kez hareketin hedef ve amaçları açıklandı; gençlere özellikle yer verilmesi dikkat çekti. 
İcra Kurulu tarafından sosyal medyadan duyurulan bildiri ise şöyle:
BİZ KİMİZ ?
Sözümüz Var Hareketi olarak bizler Türkiye sevdasıyla bir araya gelen ve Türkiye’nin daha iyi yönetilmesi iddiasıyla yola çıkan bir hareketin üyeleriyiz.
Bilindiği gibi ülkemiz hem ekonomide hem siyasette hem de toplumsal hayatta ağır sorunlarla karşı karşıyadır.
ÜLKEMİZİN GELECEĞİNİ TEMİNAT ALTINA ALMAK
Temel amacımız; ülkemizin iç ve dış sorunlarını zamanında ve doğru tespit etmek, bu sorunlara katılımcı yaklaşımla doğru çözümler üretmektir. Öfkeyle veya diplomatik üsluptan uzak hamleler yapmak, olası sorunları tırmandıracak refleks kararlar yerine akıl süzgecinden geçmiş, provaktif yaklaşımları devlette egemen kılmaktır. Böylece ülkemizin bugününü ve geleceğini teminat altına alınmasına katkı sağlamaktır.
Hareketimizin temel ilkeleri; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu kadrolarına ve ilkelerine gönülden bağlılık”, “siyaseti geçim kapısı değil, hizmet aracı olarak görmek”, “biat etmeden ülkemiz için doğru olanları önermek ve yapmak” olarak benimsenmiştir. Bu temel amaç ve ilkelere sahip olan Sözümüz Var Hareketi’nde tamamen anayasal haklarımızı kullanarak, demokratik yollarla “silahsız ve kavgasız” olarak yılmadan, usanmadan milletimize gerçekleri anlatmaktır.
Bu kapsamda Sözümüz Var Hareketi’nde bizler;
• Farklılıklarımızı zenginlik olarak değerlendirmeyi,
• Şeffaflığı, hesap verebilmeyi,
• Yerel dinamikleri dikkate almayı,
• Genç ve yetişkinlerin birlikte olduğu takım çalışmasını hayata geçirmeyi,
• Engelsiz siyaseti ve engelsiz demokrasiyi işler hale getirmeyi,
• Dünyadaki gelişmelere paralel ve ülkemizin kendi özüne uygun her türlü değişime öncü olmayı,
• Farklılıkların zenginliğinden faydalanmak için birlikte çalışmayı,
• İçi boş eleştiri yerine çözümler üretmeyi, doğruyu kim yaparsa yapsın takdir etmeyi, nefret söylemleri ile bölünmeyi değil, ortak değerlerin etrafında birleşmeyi bilen bir anlayışı egemen kılmayı,
• Memleket sorunlarının tespitinde ve çözüm önerilerinde “hepimiz için, hep birlikte” anlayışını öne almayı,
• Doğruluk, iyilik ve adalet yolunda yürümeyi,
• Verilen sözlerin her şartta takipçisi olmayı,
• Siyaseti, devleti ele geçirmenin değil, devleti yönetmenin bir aracı olarak görmeyi,
• Devleti zulümle değil, bilimle yönetmeyi,
• Özgür ve tam bağımsız bir Türkiye’yi,
• Akıl, bilim, hukuk ve demokrasi yolundan ayrılmamayı,
• Üretmeyi ve değer yaratmayı öne alan bir Türkiye için dönüşümcü anlayışla çalışmayı şiar ediniyoruz.
GENÇLERİ DEĞİŞİMİN ÖNCÜSÜ HALİNE GETİRMEK
Sözümüz Var Hareketi’nin önemli hedeflerinden biri de; yarınımız olan gençleri değişimin öncüsü haline getirmek, onların girişimlerini desteklemek, onları cesaretlendirmektir. Gençlerimizi deneyimli kadroların danışmanlığında iş ve devlet hayatına aktif katkı sağlayacak şekilde kazandırmaktır. Ülkemizi ve Dünya’yı daha yaşanır hale getirmek için yeni, girişimci ve umut dolu bir bakış açısını geliştirmek; daha da önemlisi gençlerimizi ve kadınlarımızı özgürleştirerek toplumsal hayatta cesaret, yaratıcılık, girişim ve enerjilerinden yararlanmak için zemin oluşturmaktır.
Biz, Türkiye’yi bölgemizde ve Dünya’da hak ettiği yerde olması için; güçlü, refah düzeyine ulaşmış, gülen yüzlerin çoğaldığı, mutlu, güvenli ve yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir ülke haline getirmeyi amaçlıyoruz.
Tüm bunlar için kendini eğitim ve ekonomi alanında doğru yaklaşımlar geliştirmeye adayan Sözümüz Var Hareketi’nin tek gücü Türk milletidir. Bu hareket bu yönüyle kadın-erkek, genç-yetişkin vatandaşın içsel sesi, cesareti, umudu, güveni, maneviyatı, girişimi, duygusu, geleceği ve huzuru olacaktır.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.