Gündeme devam?

Rahip Brunson davası bahane! 1960'tan beri yapılanlar hep aynı merkezden, ABD'den ve İngiltere'den yönlendiriliyor.

27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 70?li yılların ideolojik kavgaları, 12 Eylül 1980, PKK, 28 Şubat 1997, 27 Nisan 2007, Haziran 2013 Gezi, 17/25 Aralık ve 15 Temmuz 2016...

Şimdi de "dolar terörü"

Dolar terörü için Rahip Brunson laf!  Dolar terörü, Türkiye'yi çökertmek için yeni bir bahane...

1960?ta mı Rahip Brunson vardı?

1971?de, 19705-80?de, 12 Eylül?de, 1984?te, 1997?de, 2007?de, 2013?te, 15 Temmuz 2016?da da mı Brunson vardı?

Türkiye?ye saldırı için bahane çoook?

Fıkrayı bilirsiniz...

Arslanla tilki ormanda dolaşırken canları sıkılmış. Arslan "Bi hayvan dövmek istiyorum." demiş. Tam o sırada oradan geçmekte olan bir tavşanı çağırmışlar. Arslan tilkinin kulağına eğilip" Bi bahane bul da o bahane ile dövelim." demiş. Tilki "Merak etme haşmet-meâb." demiş ve yanlarına gelen tavşana tilki: "Niye şapkan yok lan senin?" deyip pata küte girişmişler...

Bir zaman sonra gene arslanla tilki ormanda gezerken uzakta o tavşanı görmüşler. Arslanın dayak atası gelmiş ve tavşanı çağırıp "Gene şapkasız dolaşıyorsun!..." deyip pata küte girişmişler.

Bir kaç ay sonra arslanla tilki dolaşırken arslan "Yav gene benim hayvan dövesim geldi." deyip dolanırlarken uzaktan o garip tavşanı görmüşler. İkisinin de gözleri parlamış ve "Gel lan buraya!" demişler.

Tavşan çekine çekine gelirken arslan "Bu defa başka bahane bulalım ama..." demiş. Tilki "Merak etmeyin haşmet-meâb" demiş. Tavşan yanlarına gelince "Git lan en yakın çiftlikten yoğurt getir!" demişler.

Tavşan "Emredersin haşmet-meâb!" deyip en yakın çiftliğe yönelmiş. Arslan: "Eee... Hani bahane?" demiş. Tilki: "Kaymaklı yoğurt getirirse, 'Niye kaymaksız getirmedin' diye, kaymaklı getirirse, 'Niye kaymaksız getirmedin?' diye döveriz demiş.

Biraz ilerleyen tavşan geri dönüp: Yoğurt kaymaklı mı olsun, kaymaksız mı?" demiş.

Arslanla tilki: Gel lan buraya! Niye senin şapkan yok?" deyip tavşana dalmışlar.

Brunson dahil hepsi İngiltere ve ABD için bahanedir!

***

ABD, bütün dünya ekonomisini dolara bağlayınca, yani ipin ucu ?bush?tun eline geçince, çeşitli ülkelere dolarla müdahale edilir oldu. 

        ?İpin ucu bushtun elinde? fıkrasını da bilirsiniz.

            Acemi hoca, vaaz verirken ikide bir pot kırınca, cemaatten bazıları derhal müdahale etmeye başlamış. Karizmayı çizdirmek üzere olan hoca, köyden birine, ?Bacağıma ip bağlayıp ucunu sana vereceğim. Bi pot kırarsam, sen ipi çek ki ben dediğimi düzelteyim? demiş.  Meğer o adam köyün en busht adamı imiş.

Genç hoca vaaz vermeye başlamış? İpin ucunu elinde tutan adam, hoca iki laf etmeden ipi çekermiş.

Bir? İki? Üç?

Derken adamın vaazı darmadağın olmuş ve ne söyleyeceğini şaşıran  hoca, ?Ey cemaat! Kusura bakmayın! İp bushtun elinde, Ne yapayım?? demiş.

Ne yaparsınız ki, dolar ipinin ucu bushtun elinde; bushtluğunu yapacak!.

***

Bunlar her zaman bahane bulacak ve her zaman dolar ipinin ucunu çekecekler? Tarım ve hayvancılığı geliştirip bu sektörde ihracatı arttırırsak, bushtun bushtluk yapmasına fırsat vermeyiz.

Son söz: Dünyada atlatılmamış kriz yoktur.  Eskilerin dediği gibi: Bu da geçer ya hu!

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.